Noslēgušās Trampa un Klintones pēdējās televīzijas debates

1 komentārs
Noslēgušās Trampa un Klintones pēdējās televīzijas debates
AP/SCANPIX

Turpat divus gadus ilgušais priekšvēlēšanu posms Amerikas Savienotajās Valstīs strauji tuvojas izskaņai, un abu kandidātu cīņa kļūst arvien agresīvāka. Pasaules uzmanība pagājušajā naktī bija piesaistīta prezidenta amata kandidātu – Hilarijas Klintones un Donalda Trampa – trešajām un noslēdzošajām televīzijas debatēm.

Televīzijas debašu pirmās minūtes aizritēja ļoti saspringtā gaisotnē. Asas diskusijas kandidātu starpā izvērtās jautājumos par sieviešu tiesībām, ASV drošību un nelegālo imigrāciju. Tramps neatkāpās no uzskata, ka, lai cīnītos ar milzu nelegālo imigrantu pieplūdumu, nepieciešams būvēt sienu ar Meksiku un stiprināt ASV robežas. Tikmēr Klintone pieturējās pie saviem uzskatiem par atvērtām robežām un cilvēktiesībām.

Foto: pēdējās debates

“Es gribu izveidot sienas, mums ir nepieciešamas sienas. Ir jāpārtrauc narkotiku iepludināšana un jāstiprina robežas. Šeit ieplūst ļoti daudz sliktu cilvēku – mums tie ir jāaptur un jāsūta ārā no valsts,” sacīja Tramps.

Tikmēr Klinotne pauda: “Es nevēlos mūsu valstī redzēt deportāciju, par ko runā Donalds. Es esmu atbalstījusi robežu drošību gadiem. Mēs esam tauta, kas šo problēmu var atrisināt ar likumu, ieviešot visaptverošu imigrācijas reformu – siena nav risinājums.”

Asas diskusijas izvērtās par Trampa attiecībām ar Krieviju. Klintone debatēs piesauca interneta vietnes WikiLeaks nopludinātās e-pasta sarakstes, kurās viņa vaino Trampa sadarbību ar Krieviju un pauda uzskatu, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins palīdz Trampam nomelnot viņu priekšvēlēšanu laikā. Tikmēr Tramps noliedza jebkādu saistību ar Krieviju, norādot, ka viņš Putinu nepazīst.

“Viņai nepatīk Putins tāpēc, ka viņš ir gudrāks par viņu jebkurā jomā! Es nezinu Putinu, nekad viņu neesmu saticis, bet viņš ir gudrāks par viņu un Obamu jebkurā sfērā,” pauda Tramps.

Debašu laikā abi kandidāti neskopojās ar apvainojumiem viens otra virzienā. Runājot par ASV ekonomisko izaugsmi, Klintone sacīja, ka Tramps lej “krokodila asaras” par zaudēto ASV darba tirgu. Tikmēr republikānis nebeidza saukt Klintoni par meli un piesaukt e-pastu skandālu, dēvējot to ar lielāko politisko skandālu ASV vēsturē. To, kāds būs Trampa un Klintones sīvās cīņas iznākums – mēs uzzināsim jau pēc divām nedēļām.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl