Nošauts grizli lācis, kurš Montānā, ASV saplosīja atpūtnieci

2 komentāri
Nošauts grizli lācis, kurš Montānā, ASV saplosīja atpūtnieci
PN/SCANPIX

Nošauts kāds grizli lācis, kurš izvilka no telts atpūtnieci – sievieti – un pēcāk viņu Montānā, ASV nogalināja, vēsta “BBC News”.

65 gadus vecā medmāsa no Kalifornijas kopā ar diviem draugiem devās kalnu riteņbraukšanas braucienā, kad 181 kilogramus smagais lācis agrā rīta stundā otrdien, 6.jūlijā, uzbruka viņu nometnei.

Ierēdņi trīs dienas dzīvnieku medīja, izliekot tam slazdus un ​​cerot to ievilināt lamatās.

Beigās lācis tika nošauts brīdī, kad tas iebruka vistu kūtī. Lācim bija izliktas ēsmas lamatas netālu no kūts, apmēram trīs kilometrus no Ovando, mazas pilsētas, kur notika uzbrukums.

Nogalinātā sieviete bijusi garo distanču riteņbraukšanas entuziaste.

Lācis pirmoreiz piegāja pie kemperiem ap pulksten 03.00 pēc vietējā laika, bet sākotnēji aizbēga.

Sieviete un divi viņas pavadoņi, kuri mitinājās atsevišķā teltī, aizvāca ēdienu no savām teltīm un tās nostiprināja par jaunu. Bet neilgi pēc tam lācis atgriezās, izraisot letālu uzbrukumu.

Atbildīgie par savvaļas dzīvniekiem apgalvo, ka ir pārliecināti – uzbrucis tieši nošautais lācis. Viņi salīdzinās nošautā lāča DNS ar pēdām, kas gūtas uzbrukuma vietā, lai pārliecinātos, ka dzīvnieks bijis viens un tas pats.

Lāči, kas uzbrūk cilvēkiem, ne vienmēr tiek nogalināti, ja viņu uzbrukums rodas pārsteiguma dēļ vai, ja lācis aizstāvējis savus mazuļus. Taču attiecīgās sievietes nāvē iesaistītais lācis sava uzbrukuma rakstura dēļ tika uzskatīts par apdraudējumu sabiedrības drošībai.
2 komentāri