Norvēģijā nolaupīta bagāta biznesmeņa sieva – ļaundari prasa vairāku miljonu izpirkuma maksu kriptovalūtā

5 komentāri
Norvēģijā nolaupīta bagāta biznesmeņa sieva – ļaundari prasa vairāku miljonu izpirkuma maksu kriptovalūtā
REUTERS/SCANPIX

Norvēģijā turpinās nolaupītās Toma Hāgena dzīvesbiedres meklēšana. Par oktobra beigās nolaupīto sievieti pieprasīta iespaidīga izpirkuma maksa, taču policijai neesot garantiju, ka viņa vēl ir dzīva. Tāpēc izmeklētāji, kas līdz šim šo lietu turējuši slepenībā, aicinājuši valsts iedzīvotājus palīdzēt noziedznieka meklēšanā. 

Izmeklējot 68 gadus vecās Annas Elizabetes Falkevikas Hāgenas nolaupīšanu, policija publiskojusi divus novērošanas kameru ierakstus, aicinot iedzīvotājus palīdzēt tajos redzamo cilvēku identificēšanā. Ierakstos, kas pie uzņēmēja Toma Hāgena biroja veikti 31. oktobrī – dienā, kad sieviete tika nolaupīta, redzami trīs cilvēki, ar kuriem izmeklētāji labprāt vēlētos aprunāties.

Toms Hāgens ir viens no bagātākajiem cilvēkiem valstī, kas miljardiera statusā nonācis veiksmīgi darbojoties Nekustamo īpašumu un enerģētikas jomā. Tiesa gan, viņš nebūt nav publiska persona un kopā ar dzīvesbiedri dzīvojis noslēgtu dzīvi savā savrupnamā netālu no Oslo.

“Viņa pārsvarā dzīvoja pa māju, taču bija atvērta. Mums diezgan bieži sanāca kontaktēties, viņai patīk dzīvnieki, īpaši suņi,” stšta Hāgenu pāra kaimiņš Rolfs Arne Letviks.

Kaimiņi arī atzīst, ka notikušais radījis viņos bažas par drošību, jo līdz šim nekas tāds nebija piedzīvots. Norvēģijas mediji ziņo, ka noziedznieks atstājis zīmīti pie Hāgenu pāra mājas, informējot, ka sieviete tiks nogalināta, ja viņš nesaņems prasīto izpirkuma maksu kriptovalūtā deviņu miljonu eiro apmērā, vai arī – ja tiks iesaistīta policija.

Policijas pārstāvis informē, ka noziedznieks sakariem izvēlējies digitālu komunikācijas platformu un tāpēc kontaktēties ar viņu esot ļoti sarežģīti. “Pagaidām mums ar viņu nav bijis verbāls kontakts. Nav nekādu pierādījumu, ka sieviete vēl ir dzīva. Tiesa gan, nav nekādu pierādījumu tam, ka viņa vairs nav starp dzīvajiem,” skaidro izmeklētājs Tomijs Breske.

Izmeklētājiem ir vairākas versijas par notikušo, taču galvenā joprojām ir tā, ka sieviete ir nolaupīta un pret savu gribu turēta ieslodzījumā. Taču vairākus mēnešus pēc miljonāra sievas pazušanas, viņiem joprojām nav neviena aizdomās turamā.

5 komentāri