Norvēģijā NATO kuģi mācās karot pret zemūdenēm

0 Komentāru
Norvēģijā NATO kuģi mācās karot pret zemūdenēm
Foto: LETA

Šodien Norvēģijā sākās NATO spēku mācības, imitējot karadarbību pret zemūdenēm.

Lai piedalītos mācībās, Norvēģijā ieradušies kuģi no Vācijas, Francijas, Kanādas, Nīderlandes, Polijas, Spānijas, Turcijas, Lielbritānijas un ASV. Mācībās tiem pievienosies Vācijas, Norvēģijas un Zviedrijas zemūdenes, kā arī lidmašīnas un helikopteri no Francijas, Vācijas un Lielbritānijas gaisa spēkiem.

”Šo mācību tēma ir karadarbība pret zemūdenēm, kurā galvenais uzdevums ir mācīt virszemes spēkus kopā ar jūras patruļas lidmašīnām un helikopteriem, kā arī protams zemūdenēm, lai uzlabotu prasmes jūras kaujā pret zemūdenēm,” vēsta mācību organizatori.
Mācībās tiks testētas jaunas tehnoloģijas, kuras izmanto pret zemūdenēm. Kopīgie NATO spēku treniņi notiek laikā, kad pieaug spriedze Rietumvalstu attiecībās ar Krieviju.

NATO iznīcinātāji pērn vairāk nekā 100 reizes pārtvēruši Krievijas lidmašīnas, kas pietuvojušās alianses dalībvalstu gaisa telpai – trīsreiz vairāk nekā gadu iepriekš.

Pagājušonedēļ Somijas spēki raidīja dziļumbumbas netālu no Helsinkiem, brīdinot nezināmu zemūdeni tās ūdeņos. Pērn nenoskaidrota zemūdene Zviedrijas ūdeņos noveda pie lielākās mobilizācijas kopš Otrā pasaules kara laikiem.

0 Komentāru