Norvēģija lauž miera laiku tradīciju – valstī izvietos ASV karavīrus

Komentāri

Norvēģija ir lauzusi miera laiku tradīciju neļaut uz savas zemes izvietot ārvalstu karaspēku – no nākamā gada ziemeļvalstī tiks dislocēti 330 ASV karavīri.

Norvēģija bija viena no tām valstīm, kas pēc Otrā pasaules kara kopā ar ASV dibināja NATO militāro aliansi. Tā arī līdz šim cieši sadarbojās ar amerikāņiem un piedalījās kopīgās mācībās. Norvēģijā ir izvietots iespaidīgs amerikāņu militārais aprīkojums, taču karavīru līdz šim tur nebija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Norvēģi sabiedroto jūras kājniekus apmācīs manevrēt gandrīz arktiskos apstākļos. Norvēģijai ziemeļos ir kopēja robeža ar Krieviju, kura lēmumu uzņemt amerikāņu karavīrus ir nosodījusi.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl