Norvēģijā ar šaujamloku bruņotais uzbrucējs identificēts kā Dānijas pilsonis

0 Komentāru
Norvēģijā ar šaujamloku bruņotais uzbrucējs identificēts kā Dānijas pilsonis
REUTERS/SCANPIX

Ar šaujamloku bruņotais vīrietis, kas trešdien Norvēģijā nogalināja piecus cilvēkus, identificēts kā 37 gadus vecs Dānijas pilsonis, ceturtdien paziņojusi policija.

Policijai jau iepriekš bijušas bažas par aizdomās turētā radikalizāciju, ziņo “BBC”. Notikušajā nonāvētas četras sievietes un viens vīrieties.

Tikmēr divi cilvēki tika ievainoti, tostarp policists, kas uzbrukuma brīdī gan nepildīja dienesta pienākumus, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Aizdomās turamais uzbruka vairākās vietās Kongsbergas pilsētas centrā valsts dienvidaustrumos.

Lasi vēl: Norvēģijā ar šaujamloku bruņotais nogalinājis piecus cilvēkus un divus ievainojis

“Šī ļoti nopietnā situācija, protams, atstās dziļu ietekmi uz Kongsbergu un tiem, kas tur dzīvo,” sacīja apgabala policijas priekšnieks.

Aizdomās turamais, domājams, rīkojies viens, norādīja policija, bet neko neteica par iespējamo motīvu. Policija vēl izmeklē, vai uzbrukumos izmantoti arī citi ieroči.

Tas ir letālākais uzbrukums, kāds Norvēģijā noticis kopš 2011.gada, kad labējais ekstrēmists Anderss Bērings-Breivīks Oslo un Ūteijas salā nogalināja 77 cilvēkus.

Policija pavēstīja, ka atklājusi informāciju par uzbrucēja pilsonību pēc tam, kad sociālajos medijos izplatījušās baumas par cilvēkiem, kas nav saistīti ar uzbrukumu.
0 Komentāru