Norvēģijā ar šaujamloku bruņotais nogalinājis piecus cilvēkus un divus ievainojis

0 Komentāru
Norvēģijā ar šaujamloku bruņotais nogalinājis piecus cilvēkus un divus ievainojis
AFP/SCANPIX

Norvēģijas dienvidos noticis šaušalīgs uzbrukums ar bojāgājušajiem – kāds vīrietis ar loku un bultām nonāvējis piecus cilvēkus, bet vēl divus ievainojis, vēsta “900 sekundes”.

Uzbrukums sākās īsi pirms plkst. 18.30 (19.30 pēc Latvijas laika) un notika vairākās vietās Kongsbergas pilsētas centrā valsts dienvidaustrumos. Policija aizturēja aizdomās turēto plkst. 18.47 (19.47 pēc Latvijas laika).

Uzbrukums notika Kongsbergas pilsētas centrā. Policija vēlāk slepkavu aizturējusi un paziņojusi, ka uzbrucējs ir 37 gadus vecs Dānijas pilsonis, kas dzīvoja pilsētā. Pagaidām apsver uzbrukuma motīvus, pieļauj arī terorismu.

Ojvids Āss, Kongsbergas policijas vadītājs

“Uzbrukumi notika visai plašā teritorijā, vairākās vietās. Tās pagaidām apsargā policija, eksperti tās pēta un pārmeklē.”

Pēc uzbrukuma, pašvaldības vadītāja Kari Anne Sanda uzsvēra, ka pilsētā palielināta policijas klātbūtne, darbojas arī krīzes vienības. Nacionālā līmenī pastiprinātas bruņotas policijas patruļas. Patlaban gan uzskata, ka uzbrucējs darbojies viens. Savās pēdējās dienās premjeres amatā, Erna Sūlberga solīja situāciju kontrolēt.

Erna Sūlberga, Norvēģijas premjerministra pienākumu pildītāja

“Ziņas, ko saņemam no Kongsbergas, ir šausmīgas. Tā ir dramatiska situācija, kas satriekusi kopienu. Es izprotu, ka daudzi ir nobijušies. Tādēļ svarīgi izcelt, ka policija situāciju pilnībā kontrolē. Esam tam veltījuši visus vajadzīgos resursus.”

Divi cietušie patlaban atkopjas mediķu aprūpē, plašākas ziņas par viņu veselības stāvokli nav.

0 Komentāru