Norfolkas salā atjauno varžu sugu, kas 30 gadus uzskatīta par iznīkušu

0 Komentāru
Norfolkas salā atjauno varžu sugu, kas 30 gadus uzskatīta par iznīkušu
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (DAVID TIPLING/SCANPIX)

Angļu zinātnieki Norfolkas grāfistē atjaunojuši retu varžu sugu, kas tika uzskatīta par iznīkušu kopš 1990. gada. Iecerēts, ka jau pavisam drīz šie abinieki būs omulīgi iedzīvojušies grāfistes dīķos, vēsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Retās varžu sugas pārstāvji Norfolkā ievesti no Zviedrijas, un savu bērnību pavadīs īpašos dīķos, kas pielāgoti tieši šo abinieku vajadzībām.

Šī zinātnieku programma ilgst jau vairākus gadus, taču beidzot ir vainagojusies ar veiksmīgu rezultātu, un vardes labi iejutušās. Biologi ar prieku atzīst, ka, redzot mazos kurkstētājus augam, sajūta esot, kā vērot paša bērnus.

”Nākotnes prognozes ir patiešām iepriecinošas, redzam daudz jaunu varžu, viņas nākamgad pievienosies pārējām. Tā ir daļa mūsu kultūras mantojuma, tās šeit ir bijušas desmitiem tūkstošu gadu. Šī ir mugurkaulnieku suga, kuru mēs savulaik pazaudējām, un tagad varam iedzīvināt,” stāsta Reptiļu saglabāšanas biedrības pārstāvis Džons Beikers.

Zinātnieku pūļu dēļ pēdējos gados daudzviet pasaulē izdodas dabā atjaunot sugas, kas savulaik cilvēku darbības vai piesārņojuma dēļ iznīkušas, taču ieņem svarīgu lomu vietējā ekosistēmā.

0 Komentāru