Nogalinātās Maltas žurnālistes dēli pieprasa valsts premjera atkāpšanos

Komentāri
Nogalinātās Maltas žurnālistes dēli pieprasa valsts premjera atkāpšanos
Foto: AFP / LETA

Maltā nerimst sašutums par populāras žurnālistes nogalināšanu. Mirušās Dafnes Karuanas Galisijas dēli pieprasījuši Maltas premjerministra Džozefa Muskata atkāpšanos no amata. Viņš bija viens no tiem, kuru žurnāliste savos rakstos apsūdzēja korupcijā. Lai gan premjerministrs apņēmies noskaidrot, kurš žurnālisti uzspridzināja viņas automašīnā, Galisijas dēli valdības vadītāja nodomiem netic.

Populārās žurnālistes Dafnes Karuanas Galisijas nogalināšana, pirmdien uzspridzinot viņas automašīnu, šokējusi sabiedrību. Jau viņas nāves dienā tūkstošiem cilvēku pulcējās, lai žurnālistes piemiņai noliktu svecītes. Ar klusuma brīdi Galisijas traģisko bojāeju vakar Briselē pieminēja arī Eiropas Komisijas viceprezidents Franss Timmermans.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Žurnāliste lielu popularitāti ieguva, rakstot par korupciju. Tādēļ viņas noslepkavošana tiek plaši uzskatīta par vēršanos pret demokrātiju. Galisijas dēls Metjū šodien “Facebook” publicējis ierakstu savā un savu divu brāļu vārdā, kurā pieprasa savas mātes daudz kritizētā Maltas premjerministra Džozefa Muskata atkāpšanos no amata.

“Mums nav intereses par taisnīgumu bez pārmaiņām. Mēs neesam ieinteresēti, lai kriminālsods tiktu piemērots tikai tiem valdības pārstāvjiem, kuri gūst labumu no mātes slepkavības. Mums nevajag, lai vienkārši tiktu paziņots, ka taisnīgums ir uzvarējis. Taisnīgums tik tiešām būs uzvarējis, kad viss, par ko cīnījās mūsu māte, būs piepildījies. Ministru prezidents jautāja, kā mums palīdzēt. Mēs būsim apmierināti, kad viņš parādīs savu politisko atbildību un atkāpsies no amata,” citēts Galisijas dēls.

Muskats nav atbildējis žurnālistes dēliem, bet paziņojis, ka ir apņēmības pilns atrisināt šo lietu. To panākt viņš grasās, noskaidrojot, par ko Galisija rakstīja pirms nāves. “Es vispār brīnos, kādēļ vēl līdz šim neviens nav sācis jautāt, pie kāda raksta viņa strādāja pēdējā laikā. Viņas nogalināšanas iemesls varētu būt vēlēšanās viņu vai nu apklusināt, vai atriebties par kaut ko. Es ceru, ka mēs noskaidrosim, pie kā viņa strādāja un kas prasīja viņas dzīvību,” sacīja Maltas premjerministrs.

Jāpiebilst arī, ka pirms divām nedēļām Galisija saņēmusi nāves draudus, par ko informējusi policiju, kas gan nekādu aizsardzību viņai nepiedāvāja.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl