Nogalinātās Maltas žurnālistes dēli pieprasa valsts premjera atkāpšanos

Komentāri
Nogalinātās Maltas žurnālistes dēli pieprasa valsts premjera atkāpšanos
Foto: AFP / LETA

Maltā nerimst sašutums par populāras žurnālistes nogalināšanu. Mirušās Dafnes Karuanas Galisijas dēli pieprasījuši Maltas premjerministra Džozefa Muskata atkāpšanos no amata. Viņš bija viens no tiem, kuru žurnāliste savos rakstos apsūdzēja korupcijā. Lai gan premjerministrs apņēmies noskaidrot, kurš žurnālisti uzspridzināja viņas automašīnā, Galisijas dēli valdības vadītāja nodomiem netic.

Populārās žurnālistes Dafnes Karuanas Galisijas nogalināšana, pirmdien uzspridzinot viņas automašīnu, šokējusi sabiedrību. Jau viņas nāves dienā tūkstošiem cilvēku pulcējās, lai žurnālistes piemiņai noliktu svecītes. Ar klusuma brīdi Galisijas traģisko bojāeju vakar Briselē pieminēja arī Eiropas Komisijas viceprezidents Franss Timmermans.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Žurnāliste lielu popularitāti ieguva, rakstot par korupciju. Tādēļ viņas noslepkavošana tiek plaši uzskatīta par vēršanos pret demokrātiju. Galisijas dēls Metjū šodien “Facebook” publicējis ierakstu savā un savu divu brāļu vārdā, kurā pieprasa savas mātes daudz kritizētā Maltas premjerministra Džozefa Muskata atkāpšanos no amata.

“Mums nav intereses par taisnīgumu bez pārmaiņām. Mēs neesam ieinteresēti, lai kriminālsods tiktu piemērots tikai tiem valdības pārstāvjiem, kuri gūst labumu no mātes slepkavības. Mums nevajag, lai vienkārši tiktu paziņots, ka taisnīgums ir uzvarējis. Taisnīgums tik tiešām būs uzvarējis, kad viss, par ko cīnījās mūsu māte, būs piepildījies. Ministru prezidents jautāja, kā mums palīdzēt. Mēs būsim apmierināti, kad viņš parādīs savu politisko atbildību un atkāpsies no amata,” citēts Galisijas dēls.

Muskats nav atbildējis žurnālistes dēliem, bet paziņojis, ka ir apņēmības pilns atrisināt šo lietu. To panākt viņš grasās, noskaidrojot, par ko Galisija rakstīja pirms nāves. “Es vispār brīnos, kādēļ vēl līdz šim neviens nav sācis jautāt, pie kāda raksta viņa strādāja pēdējā laikā. Viņas nogalināšanas iemesls varētu būt vēlēšanās viņu vai nu apklusināt, vai atriebties par kaut ko. Es ceru, ka mēs noskaidrosim, pie kā viņa strādāja un kas prasīja viņas dzīvību,” sacīja Maltas premjerministrs.

Jāpiebilst arī, ka pirms divām nedēļām Galisija saņēmusi nāves draudus, par ko informējusi policiju, kas gan nekādu aizsardzību viņai nepiedāvāja.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl