Nobela miera prēmijai nominēta 16 gadus vecā zviedru klimata aktīviste

0 Komentāru
Nobela miera prēmijai nominēta 16 gadus vecā zviedru klimata aktīviste
AFP/SCANPIX

16 gadus vecā zviedru klimata aktīviste Grēta Tunberga nominēta Nobela miera prēmijai, vēsta “The Guardian”.

“Mēs nolēmām nominēt Grētu Tunbergu, jo, ja neko nedarīsim, lai apturētu klimata pārmaiņas, tas būs iemesls kariem un konfliktiem. Viņa ir radījusi masu kustību, kas, pēc maniem ieskatiem, ir liels ieguldījums mieram,” norāda Zviedrijas politiķis Fredijs Andre Vestargārds. Viņš ir viens no trim politiķiem, kuri nolēma Tunbergu nominēt  Nobela miera prēmijai.

Tunbergu kļuvusi par vienu no redzamākajām klimata aktīvistēm pasaulē. Pērnā gada augustā pusaudze uzsāka protesta akciju. Tā vietā, lai ietu uz skolu, Tunberga piektdienās devās piketēt pie Zviedrijas parlamenta, lai protestētu pret likumdevēju rīcības trūkumu klimata pārmaiņu jautājumos. Šīs iniciatīvas rezultātā radusies globālā jauniešu kustība “Fridays For Future”.

Tunbergas iniciatīva iedvesmojusi studentus arī citviet pasaulē. Piektdien, 15. martā vairākās vietās pasaulē notiks Tunbergas iedvesmots klimata streiks.

Kā informē “Fridays For Future” kustības pārstāve Laura Treimane, globālais klimata streiks notiks arī Latvijā. Latvijā protesta akcija notiks kā gājiens no Ministru kabineta līdz Saeimai, un to rīko neformālā jauniešu kustība “Fridays For Future Latvia”. Pulcēšanās gājienam sāksies plkst. 15.30 Vērmanes dārzā.

Streika pamatā ir fakts, ka cilvēku darbības rezultātā Zemes klimats strauji mainās, un kopš Parīzes klimata vienošanās 2015. gadā nav sekojošas vērā ņemamas rīcības, lai novērstu klimata krīzi. Globālā klimata streika mērķis ir skaidri un mierpilni pieprasīt visām pasaules valstīm nekavējoties rīkoties, lai risinātu klimata pārmaiņu krīzi

0 Komentāru