Komentāri
Nobela Miera prēmija piešķirta Pakistānas un Indijas aktīvistiem
Foto: EPA/LETA

Nobela Miera prēmija piešķirta Pakistānas izglītības tiesību aktīvistei Malalai Jusafzai un Indijas bērnu tiesību aktīvistam Kailašam Satjarti, piektdien paziņoja Norvēģijas Nobela komisija.

Miermīlīga globālā attīstība var notikt vienīgi tad, ja bērni un jaunieši tiek respektēti, norādīja komiteja.

17 gadu vecā Malala ir līdz šim jaunākā prestižā apbalvojuma saņēmēja.

“Norvēģijas Nobela komiteja ir nolēmusi, ka 2014. gada Nobela Miera prēmija tiek piešķirta Kailašam Satjarti un Malalai Jusafzai par viņu cīņu pret bērnu un jauniešu apspiešanu un par bērnu tiesībām uz izglītību,” norādīja žūrija.

Malala Jusafza izpelnījusies atzinību par savu cīņu vairāku gadu garumā par meiteņu tiesībām uz izglītību, tādējādi rādot piemēru tam, ka paši bērni var veikt ieguldījumu savas situācijas uzlabošanā.

“Viņa to darījusi visbīstamākajos apstākļos,” norādīja komiteja. “Veicot varonīgu cīņu, viņa ir kļuvusi par vadošo viedokļa paudēju jautājumā par meiteņu tiesībām uz izglītību.”

Malala 2012. gadā izdzīvoja talibu uzbrukumā, kad nemiernieki viņu sašāva galvā.

Ar apbalvojumu tiek pausta atzinība Satjarti darbam, kurš ir vadījis miermīlīgus protestus un demonstrācijas, uzmanību pievēršot bērnu ekspluatācijai finansiālu ieguvumu dēļ.

“Bērniem ir jāiet skolā, nevis jāpakļauj viņi finansiālai ekspluatācijai,” norādīja komiteja.

“Konkrēti, konfliktu plosītos apvidos pārkāpumi pret bērniem noved pie vardarbības no paaudzes paaudzē.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl