Aptaujas: Konservatīvā partija ieguvusi pārliecinošu vairākumu Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās

1 komentārs
Aptaujas: Konservatīvā partija ieguvusi pārliecinošu vairākumu Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās
EPA / SCANPIX

Lielbritānijā ceturtdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvā partija ir ieguvusi pārliecinošu vairākumu, liecina nobalsojušo vēlētāju aptaujas.

Saskaņā ar šīm aptaujām tiek prognozēts, ka konservatīvie ieguvuši 368 no 650 deputātu vietām parlamenta apakšnamā, nodrošinot pietiekamu vairākumu, lai parlaments apstiprinātu Džonsona panākto breksita vienošanos un Lielbritānija janvāra beigās varētu beidzot atstāt Eiropas Savienību (ES).

Leiboristu partijai, kas ir lielākā opozīcijas partija, tiek prognozēta 191 deputātu vieta, kas ir par 71 mazāk, nekā leiboristi ieguva vēlēšanās 2017. gadā, liecina kopīgā aptauja, kas veikta pēc raidsabiedrību BBC, “Sky” un ITV pasūtījuma.

Prognozētais rezultāts nozīmē, ka konservatīvie kopš 2017. gada vēlēšanām palielinājuši savu deputātu mandātu skaitu par 51.

“Šī ir tiešām vēsturiska pārmaiņa, kurai mēs esam liecinieki,” tviterī ierakstīja Kentas Universitātes politiskais analītiķis Metjū Gudvins.

“Pilnīga sagrāve leiboristiem,” viņš piebilda. “Ja šī nobalsojušo aptauja ir pareiza, tad Boriss Džonsons & konservatīvie ieguvuši lielāko deputātu vietu skaitu kopš 1987.gada, bet leiboristi – mazāko kopš 1935.gada.”

Saskaņā ar šīm aptaujām Skotu nacionālā partija (SNP) nodrošinājusi sev 55 deputātu vietas, bet pret breksitu noskaņotā Liberāldemokrātu partija – 13 vietas.

SNP līdere Nikola Stērdžena paziņoja, ka saskaņā ar šīm aptaujām partija uzvarējusi 55 no 59 Skotijas vēlēšanu apgabaliem.