No vakcīnas pret Covid-19 radītajām komplikācijām mirusi britu žurnāliste

11 komentāri
No vakcīnas pret Covid-19 radītajām komplikācijām mirusi britu žurnāliste
REUTERS/SCANPIX

Britu žurnālistei Līzai Šovai trīs nedēļas pēc tam, kad tika saņemta pirmā pret Covid-19 vakcīnas “AstraZeneca” pote, smadzenēs izveidojās asins sabiezējums.

Līza Šova bija godalgota britu radio personība. Viņas nāvi, kuru izraisījušas komplikācijas pēc vakcīnas saņemšanas, apstiprinājusi arī izmeklētāja.

Žurnāliste no dzīves aizgāja šī gada maijā, aptuveni trīs nedēļas pēc pirmās “AstraZeneca” vakcīnas saņemšanas. 44 gadus vecā Šova tika ievietota slimnīcā pēc tam, kad ārsti izmeklējuma laikā atklāja pacientes galvā smadzeņu asiņošanu. Šova pie mediķiem vērsās ar sūdzībām par galvassāpēm.

Izmeklētāja no Ņūkāslas Kārena Dilksa ir sniegusi savu spriedumu: “Līza mira no “AstraZeneca” radītās vakcīnas komplikācijām.”

Šova pāris dienas pēc vakcīnas saņemšanas sāka izjust nepatīkamas galvassāpes. Neilgi pēc tam viņa vērsās klīnikā, kur tika atklāts, ka viņai ir izveidojies asins sabiezējums.

Žurnāliste tika ievietota slimnīcā, kur viņa saņēma mediķu palīdzību, kā arī tika noņemta daļa no viņas galvasskausa, lai mazinātu spiedienu, kāds tika radīts smadzenēm, bet diemžēl centieni bija veltīgi, un 21.maijā Šova šķīrās no dzīves.

Šovas nāve sekoja nedēļas pēc tam, kad Apvienotajā Karalistē tika aizliegts izmantot “AstraZeneca” vakcīnu cilvēkiem, kas vecāki par 40 gadiem.

11 komentāri