2 komentāri
No Vācijas bēgļu centriem bezvēsts pazuduši simtiem patvēruma meklētāju
FOTO: LETA

Vācijā šogad ieradušies jau teju 300 000 patvēruma meklētāju. Amatpersonas paziņojušas, ka pēdējās nedēļas laikā no bēgļu centra Lejassaksijā bezvēsts pazuduši aptuveni 700 patvēruma meklētāju.

Šobrīd nav informācijas par to, kur šie cilvēki varētu atrasties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lejassaksijā kopumā tika izmitināti 4000 bēgļu, bet daudzi no tiem nevēlējās uzturēties Vācijas lauku apvidos. Amatpersonas pieļauj, ka pazudušie bēgļi devušies pie ģimenes locekļiem, kas mīt citviet Vācijā.

FOTO

Vakar tūkstošiem cilvēku izgājuši Vācijas pilsētas Ķelnes ielās, lai protestētu pret bēgļu uzņemšanu. Vienlaikus notikušas 7 demonstrācijas, pulcējot aptuveni 23 000 neapmierinātu cilvēku.

Protestu galvenie organizatori ir antiislāmistu organizācija Huligāni pret salafistiem. Uz demonstrāciju norises vietu nosūtīti vairāki tūkstoši policistu, kas nemiernieku savaldīšanai pielietojuši ūdens strūklas.

Līdzīgs protests tika rīkots arī pirms gada, tas beidzās ar plašiem nemieriem un vairākiem ievainotajiem. Šogad policija pieprasīja protestus aizliegt, taču tiesa šo prasību noraidīja.

Tikmēr Čehijas prezidents Milošs Zemans izpelnījies asu kritiku par saviem izteikumiem, ka patvēruma meklētāji, kas masveidā ierodas Eiropā ir ekonomiskie, ne kara bēgļi. Turklāt savus bērnus viņi izmanto kā vairogu.

Jau vēstījām, ka Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) apsūdzējusi Čehiju sistemātiskā bēgļu un migrantu tiesību pārkāpšanā.

Čehija tur migrantus apcietinājumā, bieži vien pazemojošos apstākļos līdz 90 dienām. ANO cilvēktiesību augstais komisārs Zeids Raads al Huseins sacīja, ka migrantus bieži vien pārmeklē, vai viņiem līdzi nav nauda, ar ko samaksāt par aizturēšanas procedūrām.Viņš nosodīja Čehijas īstenoto imigrantu aizturēšanas praksi un sacīja, ka tā ir apzināti iecerēta, lai atbaidītu bēgļus no ieceļošanas valstī.

Tikmēr Čehijas iekšlietu ministrs paziņojis, ka valdība nepiekrīt izvirzītajām ANO pārmetumiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl