No sabiedrības redzesloka pazudušā Kima vilciens satelītattēlos pamanīts Ziemeļkorejas kūrortā

Pievienot komentāru
No sabiedrības redzesloka pazudušā Kima vilciens satelītattēlos pamanīts Ziemeļkorejas kūrortā
AP / SCANPIX

Satelītattēlos redzams, ka no sabiedrības redzesloka pazudušā Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna vilciens atrodas pie līdera rezidences Vonsanas kūrortā, sestdien ziņoja ASV bāzētā organizācija “38 North”, kas veic Ziemeļkorejas monitoringu.

Līdzās Kima Vonsanas rezidencei Vadības dzelzceļa stacijā “vismaz kopš 21.aprīļa” novietots “aptuveni 250 metrus garš vilciens”, par satelītattēlos redzamo vēsta monitoringa organizācija.

Vilciens tur nav atradies 15.aprīlī, bet bijis redzams 21. un 23.aprīlī, vēsta “38 North”, norādot, ka šī dzelzceļa stacija “rezervēta Kima ģimenes vajadzībām”.

Kaut arī ziņas par valsts vadītāja vilcienu “neko neapstiprina par Ziemeļkorejas līdera atrašanās vietu un nesniedz norādes par viņa veselības stāvokli, tās piešķir lielāku svaru vēstīm, ka Kims uzturas šajā elites rajonā valsts austrumu krastā”, skaidro “38 North”.

Savukārt Ziemeļkorejas mediji svētdien vēsta par Kima aktivitātēm.

Kims esot izteicis pateicības un atzinības vārdus valsts pēdējo gadu lielākā būvniecības projekta strādniekiem, kas izvērsts Samčžijonā, vēsta laikraksts “Nodon sinmun”.

Izdevums gan nesniedz nekādas detaļas par to, kad pateicība izteikta un kur līderis šobrīd atrodas.

Savukārt oficiālā ziņu aģentūra KCNA vēsta, ka Kims ir saņēmis apsveikuma telegrammu no Krievijas kompartijas līdera Genādija Zjuganova par godu pirmajai gadadienai kopš Ziemeļkorejas un Krievijas līderu samita Vladivostokā.

Telegrammā Korejas tautai novēlēts uzplaukums, bet līderim Kimam – stipra veselība un laime, vēsta KCNA.

Kims sabiedrībā nav bijis redzams kopš 11.aprīļa, kad viņš rīkoja valdošās Darba partijas sanāksmi par iekšpolitikas jautājumiem.

12.aprīlī viņš neapmeklēja Augstākās tautas sapulces ikgadējo sesiju, kā arī pirmo reizi savas valdīšanas gados neapmeklēja ceremoniju par godu Ziemeļkorejas dibinātāja Kima Irsena dzimšanas dienai.

Tas, ka Kims nav bijis redzams vadītāju vidū valsts svarīgākajos svētkos, raisījis minējumus par Kima iespējamo saslimšanu.

Pagaidām situāciju ap Kima pazušanu Phenjanas amatpersonas un mediji nekādi nav komentējuši. Arī hipotēzes par līdera sasirgšanu avoti Phenjanā nav apstiprinājuši.

ASV mediji otrdien vēstīja, ka Kimam šomēnes veikta kardiovaskulārās sistēmas procedūra, pēc kuras viņš vēl nav atlabis.

Dienvidkorejā bāzētais izdevums “Daily NK”, kas veltīts Ziemeļkorejas tematikai, ziņoja, ka Kimam 12.aprīlī veikta kardiovaskulārās sistēmas procedūra.

Tā veikta Kima “pārmērīgās smēķēšanas, aptaukošanās un pārstrādāšanās dēļ”, norādīja izdevums, piebilstot, ka patlaban Kims saņem aprūpi villā Hjansanas apgabalā.

ASV prezidents Donalds Tramps sacījis, ka nezina, vai mediju ziņotais par Kimu ir patiesība, bet novēlēja Ziemeļkorejas līderim labu veselību, piebilstot, ka viņiem ir ļoti labas attiecības.