No Rūdninku telšu nometnes Lietuvā aizvesti prom pēdējie migranti

11 komentāri
No Rūdninku telšu nometnes Lietuvā aizvesti prom pēdējie migranti
EPA/SCANPIX

No Rūdninku telšu nometnes Lietuvā aizvesti prom pēdējie migranti no sākotnēji tajā izmitināto vairāk nekā 700 cilvēku skaita, ”LRT.lt”.

Par pēdējo ārvalstnieku izņemšanu no Rūdninku poligonā vasarā izveidotās pagaidu migrantu nometnes piektdien, 24.septembrī, paziņojusi Lietuvas Iekšlietu ministrija.

Plānots, ka līdz oktobra sākumam visas personas, kuras nelegāli ieceļojušas Lietuvā, ir jāpārceļ no pagaidu izmitināšanas vietām uz apsildāmām telpām.

Migrantu izmitināšanas plāna ietvaros visi migranti no attiecīgās nometnes – nedaudz vairāk nekā 700 vīrieši, šonedēļ tika pārvietoti uz bijušo Ķibartu [lietuv. val. “Kybartai”] labošanas iestādi, kas kļuva par Valsts robežsardzes dienesta (VRS) vienību – ārvalstnieku reģistrācijas centru. Ārzemnieki šeit dzīvos paaugstinātas drošības apstākļos.

”Pēc aukstā laika iestāšanās un, tuvojoties ziemas sezonai, Iekšlietu ministrija centās pēc iespējas ātrāk parūpēties par Rūdninku nometnē izmitinātajiem migrantiem, jo ​​apstākļi šeit, iespējams, ir sliktākie starp visām Lietuvā izveidotajām migrantu izmitināšanas iestādēm,” teikts Lietuvas IeM paziņojumā.

Līdzšinējā nometne paliks kā rezerves vieta, kur nepieciešamības gadījumā, ja pēkšņi palielināsies migrantu skaits, tiktu ierīkots moduļu māju kempings.

Saskaņā ar migrantu izmitināšanas plānu Lietuvā tiks izveidoti vairāki centralizēti migrantu izmitināšanas centri, lai tie atbilstu dažādām vajadzībām. Visi migranti līdz oktobrim tiks pārvietoti uz apsildāmām vai siltinātām ēkām un apsildāmām moduļu mājām.

Saskaņā ar līgumu ar Sociālās drošības un darba ministriju patlaban sociāli visneaizsargātākās grupas, tostarp ģimenes ar maziem bērniem, grūtnieces un cilvēkus ar invaliditāti izmitina Ruklā – Bēgļu uzņemšanas centra ēkā un moduļu māju kempingā, kā arī viesnīcā Viļņā, kuru plānots atvērt nākamajā nedēļā.

11 komentāri