Komentāri
No Putina gatavojas piedzīt simtiem miljonu mārciņu par lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas
FOTO: SCANPIX

Lielbritānijas juristi gatavo kolektīvo prasību pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par simtiem miljonu mārciņu piedzīšanu sakarā ar viņa lomu Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanā virs Austrumukrainas pērnā gada jūlijā, vēsta laikraksts The Sunday Telegraph.

Pagājušajā nedēļā Ukrainā ieradās Londonas juridiskās firmas McCue & Partners juristi, lai apspriestos, kā virzīt lietu un kur to iesniegt. Gaidāmajā prāvā tiek aicināti piedalīties upuru ģimeņu locekļi. Sagaidāms, ka atbildētāju vidū būs arī Krievijas armijas komandieri un Putinam tuvu stāvošas amatpersonas.

“Ir bijušas runas par civilprasībām pret “Malaysia Airlines”, taču tieši atbildīgie nav tikai separātisti, kuri notriekuši reisu MH17, izraisot simtiem nevainīgu upuru nāvi, bet arī tie, vai tās būtu valstis, privātpersonas vai cits, kas sniedza finansiālu un materiālu atbalstu un līdzekļus to pastrādāt,” pavēstīja “McCue & Partners” preses pārstāvis. “Mūsu komanda šobrīd strādā ar partneriem Ukrainā un ASV pie jautājuma, vai upuru vārdā var ierosināt tiesvedību pret vainīgajiem.”

Kā pavēstīja avots tiesu sistēmā, plānotajā kolektīvajā civilprasībā prasības pēc pierādījumiem ir zemākas nekā krimināllietās, kas nozīmē, ka bez Putina par vainīgajiem var tikt atzītas arī Kremļa amatpersonas, pat ja tās nefigurēs kriminālizmeklēšanā.

Lietā pret Putinu pieprasītā kompensācija var sasniegt simtiem miljonus mārciņu, iespējams, pat vairāk. Visticamāk, ka prasība tiks iesniegta ASV tiesās un Putina un viņa līdzgaitnieku vainas atzīšanas gadījumā viņu līdzekļi tiks iesaldēti, ja viņi izvairīsies maksāt piespriesto kompensāciju.

“McCue & Partners” juristi iepriekš tiesājās ar nu jau aizsaulē aizgājušo Lībijas diktatoru Muamaru Kadafi par īru teroristu sponsorēšanu.

Pagājušā gada 17.jūlijā “Malaysia Airlines” katastrofā Doņeckas apkaimē dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas atradās reisa Amsterdama-Kualalumpura lidmašīnā, tostarp 193 Nīderlandes pilsoņi.

Rietumi un Kijeva uzskata, ka Malaizijas lidmašīnu notriekuši promaskaviskie kaujinieki, raidot raķeti no zenītartilērijas kompleksa “Buk”, kuru tiem piegādājusi Maskava.

Jau uzreiz pēc lidmašīnas notriekšanas Rietumu medijos izskanēja arī versijas, ka liktenīgo raķeti izšāvuši Krievijas karavīri, kas atradušies Ukrainas teritorijā vai arī Krievijas teritorijā līdzās Ukrainas robežai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl