No koronavīrusa miris ārsts, kurš pirmais brīdināja par vīrusa uzliesmojumu

17 komentāri
No koronavīrusa miris ārsts, kurš pirmais brīdināja par vīrusa uzliesmojumu
ZUMAPRESS / SCANPIX

No koronavīrusa miris ārsts, kurš pērnā gada decembrī kā pirmais brīdināja par jauna vīrusa uzliesmojumu, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Oftalmologs Li Veņlians strādāja Uhaņas centrālajā slimnīcā. Par jauno koronavīrusu viņš citus mediķus bija brīdinājis jau pērnā gada 30. decembrī. Saistībā ar mēģinājumu brīdināt citus kolēģus par slimību viņš nonāca policijā, kur viņam likts pārtraukt izplatīt baumas.

Kā iepriekš ziņots, jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 563 cilvēkiem, no kuriem 73 miruši pēdējo 24 stundu laikā, ceturtdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Lasi vēl Par koronavīrusa jaunāko pacientu kļuvis vien 30 stundas vecs zīdainis

Oftalmologs Li Veņlians tika hospitalizēts pēc tam, kad viņš ar koronavīrusu inficējās no kādas savas pacientes. Koronavīruss viņam tika konstatēts 1. februārī.

Kā ziņo “BBC”, 34 gadus vecais ārsts pērnā gada decembrī bija novērojis septiņus vīrusa gadījumus, kas, viņaprāt, līdzinājās “SARS” vīrusam, kas 2003. gadā izraisīja globālu epidēmiju.

30. decembrī par saviem novērojumiem ārsts brīdināja citus savus kolēģus, aicinot lietot sejas maskas, lai pasargātos no inficēšanās. Četras dienas vēlāk viņš tika nogādāts policijā. Tur viņam likts parakstīt vēstuli, kurā ārsts tika vainots “nepatiesas informācijas izplatīšanā, kas nopietni izjauc sabiedrisko kārtību.”

Viņš bija viens no astoņiem cilvēkiem, kuri pēc policijas teiktā tika izmeklēti par “baumu izplatīšanu”.

Varasiestādes vēlāk viņam atvainojās.

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 28 018. Pēdējās diennakts laikā apstiprināti 3694 jauni inficēšanās gadījumi. No jaunajiem nāves gadījumiem 70 reģistrēti vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, bet pārējie trīs – citur Ķīnā.

Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs. Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) 30.janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā.

17 komentāri