Komentāri

Bojāgājušo skaits uz Itālijas prāmja, kas aizdegās pie Grieķijas krastiem, pieaudzis līdz 8 cilvēkiem. Pirms pāris stundām tika pabeigta vairāk nekā 400 pasažieru evakuācija, kas noritēja spēcīgā vējā un biezos dūmos. Pēdējais no prāmja nocelts tā kapteinis – tas notika 36 stundas pēc tam, kad viņš raidīja trauksmes signālu.

Prāmis Norman Atlantic uz kura atradās 478 cilvēki, aizdegās vakar, atrodoties ceļā no Grieķijas pilsētas Patrasas uz Ankonu Itālijā. Tiek ziņots, ka ugunsgrēks izcēlies uz automašīnu klāja. Tā iemesli šobrīd nav zināmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par pirmo traģēdijas upuri kļuva kāds 62 gadus vecs Grieķijas pilsonis. Viņš un viņa dzīvesbiedre, kura tika ievainota, iekrita ūdenī, mēģinot sasniegt glābšanas laivu. Šodien tika atrasti vēl seši bojāgājušie.

Fotogalerija – kā tika glābti cilvēki

Par spīti ārkārtīgu grūtajiem darba apstākļiem, pasažieru glābšanas operācija turpinājās visu cauru nakti, izmantojot helikopterus, kas aprīkoti ar nakts redzamības kamerām. Helikopteru piloti sūdzējās par kodīgajiem dūmiem, kas piepildīja kabīnes. Papildus grūtības glābējiem radīja arī spēcīgais vējš.

”Ir veikts pārcilvēcisks darbs, ļoti grūta operācija ārkārtīgi sliktos laika apstākļos, kur vēja ātrums sasniedza septīto pakāpi pēc Boforta skalas,” tā situāciju raksturoja Grieķijas Krasta apsardzes pārstāvis Nikoss Lakadianoss.

Lielākā daļa no izglābtajiem pasažieriem tika nogādāti uz līdzās esošajiem kuģiem, kas bija atsaukušies uz trauksmes signālu. Tomēr dažus nācās uzreiz nogādāt uz slimnīcām neatliekamās palīdzības sniegšanai. Pasažieri stāsta, ka līdz ar ugunsgrēku uz prāmja sākusies panika. Bēgot no karstuma, cilvēki izskrējuši uz klāja, kur saluši visu nakti, gaidot, kad viņus izglābs.

”Mēs esam sākuši sniegt psiholoģisko palīdzību, šie cilvēki ir ļoti pārguruši un daudz ko pārdzīvojuši pēc tik ilgām stundām šādos apstākļos ļoti zemā gaisa temperatūrā,” skaidroja Veselības centra vadītājs Panoss Efstatiu

Lielākā daļa pasažieru ir Grieķijas pilsoņi, taču uz prāmja bija arī Itālijas, Turcijas, Albānijas, Vācijas, Lielbritānijas un vairāku citu valstu pilsoņi. Kompānija Visentini Group kurai pieder šis prāmis, skaidro ka tas nesen izgājis tehnisko apskati un visas inspektoru konstatētās problēmas tikušas novērstas. Prāmji ir ļoti svarīgs transporta veids starp daudzajām Grieķijas salām un šādi incidenti nav bieža parādība.  Itālijas varas iestādes šodien paziņoja, ka saistībā ar notikušo ierosināta krimināllieta.

Lasi vēl