Nīderlandes pilsētā Utrehtā notikusi apšaude; nogalināti trīs cilvēki

5 komentāri

Pirmdien, 18. martā, Nīderlandes pilsētā Utrehtā apšaudē tramvajā nogalināti vismaz trīs, bet ievainoti vēl deviņi cilvēki.

Mediji ziņo, ka notikuma vietā ieradušies pretterorisma vienību policisti. Jaunākā informācija liecina, ka nogalināti trīs cilvēki, bet vēl deviņi guvuši ievainojumus. Trīs no ievainotajiem atrodas smagā stāvoklī.

Premjerministrs Marks Rite Nīderlandes medijiem atzina, ka situācija ir satraucoša.

Uzbrucējam, kurš tramvajā atklāja uguni, izdevies aizbēgt, apliecināja policija. Nīderlandes policija izmeklē iespēju, ka uzbrukumam bijis “teroristisks motīvs”. Kā vēsta aģentūra APTN, varasiestādes uzsākušas šāvēja meklēšanas operāciju.

Visā pilsētā šobrīd ir slēgta tramvaju kustība. Savukārt aculiecinieki vēsta, ka apšaudi sācis kāds vīrietis. Nīderlandes policija identificējusi iespējamo Utrehtas šāvēju – viņš ir 37 gadus vecs, Turcijā dzimis vīrietis.

Policijas sniegtajā informācija runa ir par vienu šāvēju, tomēr nav izslēgts, ka bijuši arī citi, vēsta ziņu aģentūra ANP, atsaucoties uz policiju.

“Notikusi apšaude. Tiek ziņots, ka vairāki cilvēki ievainoti. Sākta atbalsta sniegšana,” tviterī pavēstīja Utrehtas policija. “Apšaude notika tramvajā. Palīdzības sniegšanā iesaistīti vairāki ātrās palīdzības helikopteri.”

Tikmēr Nīderlandes pretterorisma dienesta priekšnieks Pīters Jāps Ālbersbergs paziņoja, ka rīko “krīzes konsultācijas”.

Tiek ziņots, ka apšaude notikusi “24. oktobra laukuma” apkaimē, kā arī citās vietās pilsētā.
5 komentāri