Komentāri
Nīderlandē un Meksikā aizliedz savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā
FOTO: SCANPIX

Šomēnes divas valstis nolēmušas aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, tā pievienojoties to valstu lokam, kurās šāds aizliegums jau ir noteikts. Nīderlandes parlaments jau pirms pāris gadiem solīja aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā, taču līdz šim izmaiņas likumā tā arī netika veiktas. Tomēr nupat Nīderlandes parlaments pieņēmis lēmumu, ka no šodienas nevienā valsts cirkā nedrīkstēs izmantot savvaļas sugu dzīvniekus. 

Šis aizliegums tiek pamatots ar to, ka dzīvnieku labklājība ir svarīgāka nekā viņu izmantošana izklaidei un novecojušu tradīciju uzturēšanai.

Savukārt Meksikā vairākās pilsētās un reģionos jau bija aizliegts izmantot dzīvniekus cirkā, taču ar Meksikas Kongresa 12.decembra lēmumu aizliegums nu attieksies uz visu valsti. Savā atzinumā Kongress minēja, ka dzīvnieku izmantošanai cirkā nav nekādas izglītojošas vērtības un ka dzīvnieki “uzstājas” tikai baiļu vadīti. Aizliegums skars 592 Meksikas cirkus, tomēr deputāti norāda, ka šī aizlieguma mērķis nav novest šos cirkus līdz bankrotam – tiem ir jāturpina darbs, neizmantojot dzīvniekus.

Arī Latvijā dzīvnieku izmantošana cirkā ir izpelnījusies sabiedrības nosodījumu. Šogad notikuši vairāki desmiti protesta akciju pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā, kā arī savākti aptuveni 7000 Latvijas iedzīvotāju parakstu pret dzīvnieku cirku. Tēma ir guvusi plašu rezonansi medijos. Tikmēr VSIA Rīgas cirks slēdz arvien jaunus līgumus ar dzīvnieku dresētājiem un reklamē dzīvnieku cirka izrādes.

Pieaugot sabiedrības informētībai par dzīvnieku cirka problemātiku, arvien vairāk valstu aizliedz dzīvnieku, jo īpaši to savvaļas sugu, izmantošanu cirkā.

Daudzās valstīs ir aizliegts cirkā izmantot visas savvaļas dzīvnieku sugas, piemēram, Beļģijā, Austrijā, Maltā, Grieķijā, Kiprā, Horvātijā, Slovēnijā, Bosnijā un Hercegovinā, Izraēlā, Bolīvijā, Peru, Singapūrā, Paragvajā, Kolumbijā, Ekvadorā un Kostarikā. Citās valstīs pieņemti reģionāli aizliegumi, piemēram, ASV, Kanādā, Čīlē, Brazīlijā, Argentīnā, Austrālijā, Spānijā un Īrijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl