Nīderlandē konstatēts putnu gripas uzliesmojums

Komentāri
Nīderlandē konstatēts putnu gripas uzliesmojums
FOTO: SCANPIX

Nīderlandes varas iestādes pirmdien sākušas pārbaudīt putnu fermas ap kādu ciemu valsts vidienē, reaģējot uz tur konstatēto putnu gripas uzliesmojumu. Šīs dienas laikā Hekendorpas fermā paredzēts izkaut aptuveni 150 000 cāļu.

Pārbaudes tiek veiktas vēl 16 fermās desmit kilometru rādiusā, bet citur šī bīstamā infekcija pagaidām nav atklāta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visā valstī noteikts aizliegums pārvadāt putnu gaļu, olas un putnu mēslus, kas būs spēkā vismaz 72 stundas. Tikmēr Hekendorpas mērs devis rīkojumu uz laiku slēgt satiksmi ar ciemu, kas neattiecas vienīgi uz valsts dienestu amatpersonām un vietējiem iedzīvotājiem. Desmit kilometru zonā aizliegums varētu palikt spēkā pat mēnesi.

Vienlaikus Nīderlandē aizliegtas arī medības.

Fermā pie Hekendorpas atklāts putnu gripas vīrusa paveids H5N8, kas līdz šim konstatēts vienīgi Āzijā, bet šomēnes parādījies arī kādā Vācijas fermā.

Lai gan šī putnu slimība var apdraudēt arī cilvēkus, Nīderlandes varas iestādes uzsvērušas, ka inficēšanās var notikt vienīgi “intensīvu un tiešu kontaktu gadījumā”.

Kopš 2003. gada, kad pirmo reizi atklāts putnu gripas vīrusa paveids H5N1, tas prasījis vairāk nekā 400 cilvēku dzīvību, galvenokārt Dienvidaustrumāzijā, bet pēc inficēšanās ar vīrusa paveidu H7N9 kopš pagājušā gada miruši vairāk nekā 170 cilvēki.

Kā atgādina Nīderlandes mediji, 2003.gadā, reaģējot uz vīrusa paveida H7N7 parādīšanos, valstī tika izkauti aptuveni 30 miljoni putnu.

Arī Lielbritānija svētdien ziņoja par putnu gripas uzliesmojumu kādā pīļu fermā Anglijas ziemeļos, bet norādīja, ka apdraudējums sabiedrības veselībai esot niecīgs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl