Nīderlandē atklāj pasaulē pirmo 3D drukāto tiltu

1 komentārs
Nīderlandē atklāj pasaulē pirmo 3D drukāto tiltu
AP/SCANPIX

Nīderlandes tūristu iecienītie kanāli kļuvuši par vienu tiltu bagātāki – tagad pāri slavenākajam Amsterdamas kanālam stiepjas pasaulē pirmais 3D drukāts gājēju tilts no tērauda, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Unikālo tehnoloģiju sasniegumu Amsterdamas vecpilsētas sirdī atklāja Nīderlandes karaliene Maksima un izveicīgs robots. Šis tiek uzskatīts par pasaulē pirmo 3D drukāto tērauda tiltu jeb gājēju laipu, kas 12 metru garumā stiepjas pāri vienam no senākajiem kanāliem Amsterdamas Sarkano lukturu rajonā.

Tilta uzstādīšana ir vairāku gadu darba kulminācija. Projekts aizsākās 2015. gadā, kad Nīderlandes uzņēmums ”MX3D” ierosināja izdrukāt tērauda tiltu – izmantojot robotu 3D drukāšanas tehnoloģiju. Tilta projektētāji un idejas autori akcentē, ka šis ir izcils piemērs, kā digitālie rīki var radīt unikālus arhitektūras objektus.

Tims Gurtjenss, izgudrotājs MX3D

“Tilta dizainu ir veidojušas tikai tehnoloģijas. Šis 3D printeris spēj izdrukāt jebkuras sarežģītības objektu. Visu darbu paveic roboti, kas strādā ar digitālajiem datiem. Jūs varat izveidot visu, ko vēlaties. Arī mēs varējām izdrukāt standarta tiltu, bet vai tad tam būtu jēga?”

Tilts ir piepildīts ar sensoriem, kurus turpmāk pētnieki izmantos, lai regulāri sekotu līdzi tilta celtspējai – novērtētu, kā šis 3D drukātais objekts reaģē uz intensīvu gājēju plūsmu šajā tūristu un vietējo nīderlandiešu iecienītajā rajonā.

Atklājot unikālo objektu, Nīderlandes karaliene pauda sajūsmu un sacīja, ka par ziemeļu Venēciju sauktā Amsterdama nākotnē varētu izbūvēt vēl šāda tipa tiltus pāri citiem slavenajiem vecpilsētas kanāliem.

1 komentārs