Nicas terorakta rīkotājs savu uzbrukumu bija plānojis mēnešiem ilgi

Pievienot komentāru
Nicas terorakta rīkotājs savu uzbrukumu bija plānojis mēnešiem ilgi
Foto: EPA / LETA

Aprit tieši nedēļa kopš Francijas Rivjēras galvaspilsētu Nicu satricināja šausminošs terorakts. Izmeklēšanā atklājies, ka tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis Muhameds Lauežs Bulels uzbrukumu bija plānojis mēnešiem ilgi.

Terorista datorā un telefona atrastā informācija liecina, ka viņš uzbrukumu plānojis vismaz kopš 2015. gada.

”Šis uzbrukums bija izplānots jau sen, līdz pēdējai detaļai. Viņa datorā mēs atradām fotogrāfijas, kas to pierāda. Viņš uzbrukuma vietu bija iemūžinājis no dažādiem rakursiem jau pagājušā gada Bastīlijas dienas svinībās,” teic prokurors Fransuā Molēns.

Foto:Piemiņa bojāgājušajiem

Francijas drošības dienestiem izdevies aizturēt piecas personas, kas, iespējams, palīdzējušas sagatavoties asiņainajam teroraktam. Izmeklētāji atklāj, ka uzbrukuma sagatavošanā bijuši iesaistīti četri vīrieši un viena sieviete. Visi ir vecumā no 22 līdz 40 gadiem.

Viens no aizdomās turētajiem dienu iepriekš teroristam sociālajā tīklā Facebook nosūtījis ziņu, kurā bija rakstīts, lai viņš  “pielādē automašīnu un pārgriež bremzes”. Jau ziņots, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84-us un ievainojot vairākus simtus cilvēku. Atbildību par teroraktu uzņēmies teroristiskais grupējums Daesh.