“Neviens nevar iebraukt un izbraukt!” Vietējie stāsta par dzīvi Sāmsalā jeb Igaunijas “koronasalā”

1 komentārs
“Neviens nevar iebraukt un izbraukt!” Vietējie stāsta par dzīvi Sāmsalā jeb Igaunijas “koronasalā”
EKRĀNUZŅĒMUMS / BBC

Lielākā Igaunijai piederošā sala Sāremā jeb Sāmsala kļuvusi par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid0-19 “karsto punktu” Igaunijā. Vietējie iedzīvotāji salu apzīmē kā “koronsalu”, vēsta raidorganizācija BBC, publicējot videosižetu par dzīvi Covid-19 skartajā salā.

Pirmie Covid-19 gadījumi Sāmsalā sāka parādīties pēc Itālijas volejbola komandas viesošanās. Tagad amatpersonas lēš, ka ar Covid-19 varētu būt inficējusies aptuveni puse no 33 000 salas iedzīvotājiem.

“Neviens nevar iebraukt, un neviens nevar izbraukt,” tā par pašreizējo situāciju Sāmsalā norāda vietējā iedzīvotāja Sūzana Reinholma.

Šī ir pirmā reize kopš Padomju Savienības, kad cilvēkiem ir nepieciešamas atļaujas, lai iekļūtu salā, tā raidorganizācijai BBC norāda Sāmsala Krīzes vadības centra pārstāve Anu Varesa. “Šoreiz tas ir mūsu brīvās gribas dēļ, lai aizsargātu cilvēkus,” saka Varesa.

Pielāgojoties jaunajiem ikdienas apstākļiem, vairumam salas iedzīvotāju uz laiku nācies mainīt nodarbošanos, jo iepriekšējais darbs zaudēts. “Neviens nesēž mājās, domājot – paskatīsimies, ko nesīs rītdiena,” saka Reinholma.

Savukārt Sāmsalas vienīgās pilsētas Kuresāres centrālais laukums, kur iepriekš pulcējušies vairums cilvēku, nu ir tukšs.

Video: Dzīve koronavīrusa skartajā Sāmsalā

Pašlaik esot grūti spriest, kā jaunais koronavīruss “nokļuva” Sāmsalā, bilst Krīzes vadības centra pārstāve, taču tiek uzskatīts, ka to varētu būt “atvedusi” volejbola komanda no Itālijas, kuras spēles pulcēja ap 1000 skatītājiem.

Ap to pašu laiku uz salas notika plaši apmeklēts šampanieša festivāls, kurā vīruss, iespējams, izplatījās tālāk.

Iepriekš jau vēstīts, ka Igaunijā ar jauno koronavīrusu inficējušos cilvēku skaits sasniedzis 1400, bet nāves gadījumu skaits ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieaudzis līdz 35.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!