“Neviens neredz kaulaino ķermeni un asaras acīs!” Ceļ trauksmi par ziloņu izmantošanu budistu festivālā Šrilankā

7 komentāri
“Neviens neredz kaulaino ķermeni un asaras acīs!” Ceļ trauksmi par ziloņu izmantošanu budistu festivālā Šrilankā
AFP/SCANPIX

Pasaules uzmanību piesaistījuši fonda “Glābiet ziloņus” izplatīti fotoattēli, kuros redzams novājināts zilonis, kurš spiests uzstāties budistu ikgadējā festivālā Šrilankā. Līdz ar attēlu straujo izplatību dzīvnieku aizstāvji aicina tūristus Šrilankā neapmeklēt izklaides pasākumus, kuros tiek izmantoti ziloņi, vēsta “CNN”.

Ziloņu aizstāvju izplatītajos attēlos redzama 70 gadus vecā Tikirī, – viņa ir to 60 ziloņu vidū, kuri spiesti “strādāt” Perahera festivāla laikā Šrilankā, kas ilgst desmit dienas. Festivālā ierasti redzami izrotāti ziloņi, kā arī žonglieri, dejotāji un mūziķi.

“Tikirī piedalās parādē katru vakaru. Viņai apkārt ir troksnis, uguņošana un dūmi. Katru vakaru viņa noiet vairākus kilometrus, lai ceremonijas laikā cilvēki jutos svētīti. Kostīma dēļ neviens neredz viņas kaulaino ķermeni. Neviens neredz asaras viņas acīs no spilgtajām gaismām. Neviens neredz, ar kādām grūtībām viņa sper soļus, jo pastaigas laikā viņa kājas sasietas īsās važās,” tā par apstākļiem festivāla norises laikā vēsta fonds “Glābiet ziloņus”.

Fonds aicina cilvēkus rakstīt Šrilankas premjerministram, lūdzot viņu iesaistīties. Vienlaikus fonds internetā izplatījis petīciju, kurā aicina parakstīties par apstākļu uzlabošanu Tikirī.

Kā ziņo “CNN”, pēc dzīvnieku aizstāvju iejaukšanās festivāla organizatori pieņēmuši lēmumu atsaukt 70 gadus vecās Tikirī dalību festivāla noslēguma ceremonijā. Budisti tempļa pārstāvis, kas rīko festivālu, informē, ka Tikirī šobrīd saņem nepieciešamo aprūpi. Taču dzīvnieku aizstāvji uzsver, – nepieciešama plašāka Šrilankas varasiestāžu iejaukšanās, lai apturētu ziloņu izmantošanu izklaides nolūkiem.

“Šrilankas varasiestādēm jāaptur šāda cietsirdība. Zilonis jānogādā rezervātā, kur var saņemt vetārsta aprūpi… Un jāļauj atlikušie gadi nodzīvot mierā. Ziloņi dabiski nav domāti izjādēm. Tūristi Šrilankā var palīdzēt situācijas risināšanai, izvairoties no izklaides pasākumiem, kuros ir ziloņi,” norāda dzīvnieku aizstāvju organizācijas “PETA” pārstāve Elisa Alena.