Netīrība, atkritumi un slimību draudi – ikdiena bēgļu nometnēs Libānā

1 komentārs

Netīrība, atkritumi un slimību draudi. Dzīve izgāztuves vidū. Tik dramatiski skati vērojami Libānā izvietotajās nelegālajās sīriešu bēgļu nometnēs. Tomēr šeit dzīvojošie nesūdzas. Viņi ir gatavi strādāt par smieklīgu samaksu, lai tikai izdzīvotu, un pat nevēlas nokļūt legālajās apmetnēs.

Pa gabalu pat šķiet, ka ir notikusi aviokatastrofa – milzīgi dūmi, izdedžu kaudze. Kūpošās, degošo atkritumu kaudzes TV3 komanda redzēja daudzviet. Tomēr tā tur ir ierasta lieta. Pat pilsētās politiķi nespēj vienoties, kurai firmai mēslu izvešanu uzticēt, tādējādi ir haoss, bet pie bēgļu nometnēm, kas vispār ir ārpus likuma, skati ir krietni dramatiskāki. Un tā nebūt nav galvenā problēma šeit dzīvojošajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamēr legālajās nometnēs ūdens pieejams bez maksas, te, neoficiālā apmetnē, par visu jāmaksā no savas kabatas. Tulka funkcijas uzņemas mūs pavadošais policists. Izrādās, sīrieši paši labprātīgi veido nelegālas nometnes, jo tajās nav ierobežojumu, ar kādiem jārēķinās legālajās apmetnes vietās.

Tādējādi, paciešot sliktos dzīves apstākļus, tomēr ir iespējams piepelnīties, un nedaudz arī iekrāt.

Sīrieši strādā dažādus primitīvus lauksaimniecības darbus. Libānieši ir priecīgi par darba rokām, kas gatavas strādāt arī par niecīgu samaksu. Tomēr bēgļu kļūst arvien vairāk, konkurence ir liela, un darba visiem nepietiek.

Pa ceļam uz legālo nometni TV3 komanda nedaudz apmaldījās un nokļuva sirreālā vietā. Sākumā tā šķita izgāztuve vai atkritumu pārstrādes poligons, bet, ieraugot bērnus, kas rotaļājas ar atkritumiem, kļuva skaidrs, ka cilvēki te dzīvo pastāvīgi. Viņi, pametuši ikdienišķo rotaļāšanos ar izgāztuvē atrastajiem krāmiem, ar cerību pilniem smaidiem vērās televīzijas kamerā. Tikmēr  pieaugušie tramīgi slēpās pašbūvētajās ēkās.

Internetā ir redzami dramatiski video, kā nakts aizsegā pie nometnēm ierodas buldozeri, tās nolīdzinot līdz ar zemi. Fonā skan bērnu un sieviešu kliedzieni, kamēr viņu mājas – pašu rokām celtās drebelīgās būdeles – pārvēršas gruvešu kaudzē. Sīrijas bēgļi ir pārliecināti, ka šādi rīkojas Libānas Iekšējās drošības dienesti.

Par nelegāļu dzīvi šausminās arī legālās nometnes ārsts.

Pēc ārsta teiktā, Sīrijas bēgļi uz Libānu atveduši lipīgu ādas slimību leišmaniozi – tas ir ādā dzīvojošs mikroparazīts, kas rada izsitumus. Pagaidām gan slimība nav pārlieku izplatīta, tomēr vietējās amatpersonas māc bažas, ka bēgļu skaitam palielinoties, negaidīti var uzliesmot arī nopietnas epidēmijas.

TOP komentāri

  • Visvaldis Mucenieks
    0 0 0

    Visvaldis Mucenieks

    "Sīrijas bēgļi uz Libānu atveduši lipīgu ādas slimību leišmaniozi – tas ir ādā dzīvojošs mikroparazīts, kas rada izsitumus."
    Kad par eksotisku sērgu ievazāšanas iespēju Latvijā brīdināja Ārstu biedrības prezidents Apinis un Saeimas deputāts Bondars, pārgudrie Saeimas deputāti un citi gudrinieki par viņiem smalki izņirgājās un nosauca viņus par demagogiem un panokas cēlājiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl