Komentāri
Neticams skats! Pasaules sausākais tuksnesis pēkšņi kļuvis rozā
Foto: EPA / LETA

Pārsteidzošā dabas parādība Atakamas tuksnesī Čīlē, kas ir viena no vissausākajām vietām uz Zemes, aizsākās martā, kad tuksnesī sāka līt lietus. Dažos Čīles rajonos tas radīja pat plūdus un zemes nogruvumus, bet daļā Atakamas lietus ļāvis izaugt augiem spilgtās krāsās.

Kā skaidro vietējie tūrisma pārstāvji, arī agrāk pēc lietus tuksnesis ir ieguvis krāsas, taču nekad tik ilgi un tik spilgtas. Neparasto dabas parādību steidz vērot tūkstošiem tūristu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dažās tuksneša vietās nokrišņi nav novēroti vairāk nekā 400 gadu. Salīdzinājumā ar citiem tuksnešiem, izņemot polāros, Atakamas tuksnesis ir vēss – gaisa temperatūra tur svārstās no 0 līdz 25 grādiem.

Skaties foto:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl