Netērēsim un netīrīsim! Spānijā rit 24 stundu sieviešu streiks

0 Komentāru
Netērēsim un netīrīsim! Spānijā rit 24 stundu sieviešu streiks
Foto: EPA / LETA

Naktī uz ceturtdienu lielākajā daļā Spānijas teritorijas sākās sieviešu tiesību atbalstam veltīts protests. Sievietes jau naktī bija izgājušas ielās un piedalījās streikā.

Uz 24 stundu streiku aicinājušas desmit arodbiedrības. Feministu organizācijas aicinājušas sievietes ceturtdien netērēt naudu un nepildīt savus mājas darbus.

Transporta ministrija jau paziņojusi, ka šodien streika dēļ nekursē aptuveni puse vilcienu, tāpat arī Madrides metro ir pārrāvumi. Galvaspilsētas ielās vairāki tūkstoši sieviešu streika dienu ieskandināja, ar karotēm dauzot pa katliem.

“Šķiet, ka šī būs vēsturiska un lieliska diena. Tā atstās pēdas vēsturē par sieviešu cīņu vienlīdzības vārdā un pret vardarbību,” atzīst streika dalībniece Milena Fernandesa.

“Streikam ir jābūt redzamam, citādi mēs pašas neapzināmies mūsu spēku. Tieši tādēļ arī es esmu šeit,” nosaka streikotāja Konča Gonsalesa.

Sievietes uzsver, ka valdībai būtu vairāk jādomā par vardarbību ģimenēs, nevienlīdzīgu atalgojumu. Streika organizētāji aicina sievietēm visā valstī nedarīt mājas darbus un uz vienu dienu palikt neredzamām.

0 Komentāru