Pie Mariupoles dzirdama militārtehnikas dārdoņa

1 komentārs
Pie Mariupoles dzirdama militārtehnikas dārdoņa
Foto: REUTERS/SCANPIX

Sīvas kaujas ceturtdien aizvadītas netālu no Ukrainas stratēģiski svarīgās ostas pilsētas Mariupoles. Piektdienas rītā militārās tehnikas dārdoņa atsākusies.

Ukrainas pretterorisma operācijas štābs iepriekš ziņoja, ka tam izdevies pārraut Krievijas spēku iebrukumu un uzbrukums ir atvairīts.

Video, kas uzņemts 4. septembrī, redzams skats pa Mariupoles daudzdzīvokļu mājas logu:

Krievija plāno ieņemt Ukrainas Azovas jūras piekrasti, lai nodrošinātu sauszemes savienojumu ar februārī okupēto Krimas pussalu, uzskata Rietumu amatpersonas. Krievijas militārā tehnika sāka virzienu Mariupoles virzienā ceturtdien.

Gatavojoties pilsētas ieņemšanai, vietējie iedzīvotāji un Ukrainas armijas karavīri jau kopš pagājušās nedēļas Mariupolē būvē nocietinājumus un rok aizsarggrāvjus. Šī pilsēta atrodas aptuveni 50 kilometrus no Krievijas robežas.

Jaunākā ASV aizsardzības ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šobrīd Krievijas armija līdzās robežai ar Ukrainai koncentrējusi līdz šim jaudīgāko un iznīcinošāko bruņojumu.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko vakar vakarā paziņoja, ka atsevišķas NATO valstis var piegādāt Ukrainai bruņojumu, tostarp arī skaitā augstas precizitātes.

Vēl ceturtdien Mariupoles ielās izgāja cilvēki, lai protestētu pret karu: