Neskaidros apstākļos Londonā arestēta Latvijas pilsone Laila Brice

4 komentāri
Neskaidros apstākļos Londonā arestēta Latvijas pilsone Laila Brice
FOTO: LETA

Piektdien vakarā, 26. februārī, Londonā, nezināmu iemeslu dēļ tika arestēta un paturēta apcietinājumā Latvijas pilsone Laila Brice, kura plašāk sabiedrībai zināma ar tiesvedību par viņas meitas Katrīnas Brices piespiedu adopciju britu ģimenei.

Saeimas deputātam Igoram Pimenovam izdevās telefonsarunā ar Brici noskaidrot, ka policists aresta laikā viņu informēja, ka tika izdots tiesas rīkojums par arestu. Iepazīstināt Brici ar šā lēmuma tekstu policists atteicās, paziņojot, ka viņa saņems to tiesā šodien. Tiesas rīkojums viņai tika izklāstīts mutvārdos, piekodinot, ka par to nedrīkst informēt sabiedrību. Tādējādi Latvijas pilsone atradās apcietinājumā no 26. februāra nakts līdz 29. februāra rītam bez tiesas lēmuma un apsūdzību uzrādīšanas, norāda Saskaņa.

Par minēto, kā arī citiem viņam zināmiem lietas apstākļiem deputāts Pimenovs savā vēstulē informēja Latvijas vēstniecību. Viņš ir vērsies ar lūgumu nodrošināt visu iespējamo palīdzību Bricei, lai nepieļautu viņas tiesību aizskaršanu.

Par minēto, kā arī citiem viņam zināmiem lietas apstākļiem, deputāts Pimenovs savā vēstulē informēja Latvijas vēstniecību. Viņš ir vērsies ar lūgumu nodrošināt visu iespējamo palīdzību Lailai Bricei, lai nepieļautu viņas tiesību aizskaršanu.

”Neskaidri pamatots, mīklains arests ar acīmredzamu tiesību pārkāpšanu, dramatiski pasliktina jau tā smago Lailas Brices stāvokli, kurā viņa atrodas visu laiku pēc britu tiesu lēmumiem saistībā ar viņas meitu un draud viņas veselībai.

Lailas Brices draugi un paziņas Rīgā un Londonā turpina kampaņu Lailas atbalstam.

2015. gada oktobrī Rīgā pie Saeimas notika pikets, lai iestātos pret Lielbritānijā dzīvojošās Latvijas pilsones Laila Brices meitas adopciju.

Jau vēstīts, ka Brice piecus gadus tiesā cīnās pret Lielbritānijas sociālo dienestu spriedumu, ka māte nav pienācīgi rūpējusies par bērnu. Pēc Brices pārstāvju sacītā divus gadus vecā meitenīte no ģimenes Lielbritānijā esot izņemta pēc kaimiņa sūdzības.

Meitene esot bijusi atstāta bez pieaugušo uzraudzības, kad viņas māte devusies uz darbu, bet sarunātā aukle kavējusies.

Gadījums izpelnījies plašu publicitāti Lielbritānijas medijos, publicējot arī detaļas no tiesas sprieduma, kurā aprakstīti arī bērna izņemšanas apstākļi, tostarp minēts, ka policija meitenīti nogādājusi slimnīcā, kur viņai konstatēts kontaktdermatīts, ko izraisījusi mirkšana urīnā. 2010. gada augustā bērnam veikta vispārējā stāvokļa novērtēšana, konstatējot, ka meitenei ir attīstības atpalicība, ko izraisījusi audzināšana bērna attīstību neveicinošos apstākļos un nepienācīga aprūpe.

TOP komentāri

 • Sss
  +2 +2 0

  Sss

  Bet kur matei prats atstat bernu pilnigi vienu. Berns svarigaks, bija jaasagaida aukli.
  Tak ir pasas vaina. Un 100% ka nebija pirma reize ja kaimini sudzejas.
  Tagad visi zelo vinu, bet vajag padomat logiski, ka ir ari pati vainiga.
 • Anda Veide
  +1 +1 0

  Anda Veide

  ...nu pati vainiga un ko tad tagad darit...ja mes VISI vin,u nosodisim,kads labums no ta' bus mums un musu LIDZCILVEKIEM ...ta ir pagatne ...es domaju,ka Laila ir sapratusi savu kl,udu... Bet tapec jau vin,u NEVAJAG salauzt ne morali ne fiziski...CILVEKAM IR TIESIBAS ARI RIKOTIES ARI NEPAREIZI...NO KL,UDAM MES MACAMIES...TIKAI DAZ'REIZ TA' DZIVES SKOLAS CENA IR L,OTI AUGST...
  Lailai novelu, atgut savu bernu...bernam ista' mate vienmer bus VISLABAKA'...
 • Guna
  0 0 0

  Guna

  Bet tas vēl nebij viss,apsekojot tur atklajas briesmu lietas.Nav dūmu bez uguns,gan jau ir nopietnaki iemesli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl