Komentāri
Nerimst jezga ap Trampa izsludināto ieceļošanas aizliegumu. Imigranti steidz atgriezties ASV
Foto: EPA/LETA

Nerimst jezga ap ASV jaunievēlētā prezidenta Donalda Trampa izsludināto ieceļošanas aizliegumu. Tas iesaldēts jau kopš piektdienas. Izmantojot šo iespēju, atgriezties steidz daudzi ASV līdz aizliegumam dzīvojušie imigranti. Tramps turpina cīnīties par rīkojuma atjaunošanu, tomēr vairākas ASV amatpersonas brīdina, – tas atkārtoti radītu milzu haosu.

Atgriešanās no ģimenes apciemojuma Vīnē Irānas pilsonei Sārai pagājušā nedēļā beidzās neveiksmīgi. Kaut arī viņai ir derīga studenta vīza, Donalda Trampa ieceļošanas aizlieguma dēļ viņa netika ielaista ASV. Izmantojot to, ka aizliegums pagaidām iesaldēts, meitene uz karstām pēdām steidza atgriezties ASV, lai turpinātu mācības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgā situācijā bija arī Hesams, kura vecākiem pagājušajā nedēļā liedza ierašanos Losandželosas lidostā, kaut arī viņiem bija derīgas vīzas.

Ažiotāža ap Trampa plāniem, kas paredz stingrāku imigrācijas kontroli un aizliegumu ASV iebraukt septiņu musulmaņu valstu pilsoņiem, vēl joprojām nav rimusi. Pretēju viedokļu nometnēs sašķēlušās ne vien dažādas institūcijas, bet arī iedzīvotāji. ASV notiek protesti, kuros ar skaļiem saukļiem apmainās Trampa atbalstītāji un pretinieki.

Pret ieceļošanas aizliegumu iestājušies trīs štati. Piektdien Vašingtonas federālais tiesnesis bloķēja ieceļošanas aizliegumu, norādot, ka tas ir pretrunā valsts konstitūcijai. Trampa administrācija iesniedza apelācijas prasību, kas tika noraidīta. Lai arī pagaidām aizliegums iesaldēts, tiesas process par ieceļošanas aizliegumu vai atjaunošanu vēl joprojām norisinās. Vairāki štati federālajā tiesā jau brīdinājuši, ka Trampa uzvaras gadījumā atkal sagaidāms liels haoss, kas šķirs ģimenes un sarežģītā situācijā nostādīs ASV studējošos un strādājošos.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl