Neredzīgs, bet tikpat spējīgs kā citi – sirsnīgs stāsts par Eiropas Parlamenta preses sekretāru Mauricio

Pievienot komentāru
Neredzīgs, bet tikpat spējīgs kā citi – sirsnīgs stāsts par Eiropas Parlamenta preses sekretāru Mauricio

Interesants stāsts par kādu cilvēku, kuru TV3 žurnālisti sastapa, strādājot Eiroparlamentā Strasbūrā. Mauricio Molāri ir itālis. Būdams neredzīgs, viņš tomēr strādā par preses sekretāru un nodrošina sadarbību starp Itālijas medijiem un Eiropas galveno likumdevēju. Viņa dzīvesstāsts ir vienlīdz iedvesmojošs gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan tiem, kuriem paveicies dzīvot bez fiziskiem ierobežojumiem.

Eiropas Parlaments ir institūcija, kurā strādā ne tikai vairāk kā 750 deputātu, bet arī vairāki desmiti komunikācijas jomas profesionāļi, kuri koordinē sadarbību ar medijiem no katras dalībvalsts. Tas ir darbs, kas prasa lielu plānošanu un spēju ātri reaģēt uz dažādām situācijām.

Ar Maurico Mulināri no Itālijas Strasbūrā tiekamies vienā no karstākajiem brīžiem darbā. Eiroparlamentā notiek kārtējā sesija, kas nozīmē, ka darba pilnas rokas ir gan deputātiem, gan medijiem, kas katrs uz savu dalībvalsti raida aktuālās ziņas. Mauricio pienākums ir koordinēt intervijas savas valsts žurnālistiem ar pārējo dalībvalstu deputātiem. šo darbu viņš uzņēmās pirms diviem gadiem, kad bija izturējis atlasi uz šo amatu. Pirms tam viņš Romā strādāja par žurnālistu.

”Šī ir gluži citāda dzīve nekā tā, ko dzīvoju, kamēr biju žurnālists. Šī ir kā kapeikas otrā puse. Darbs ir aizraujošs, daudz arī  jāceļo. Esmu atbildīgs par itāļu mediju sadarbību ar Eiroparlamentu. Es palīdzu tiem žurnālistiem, kas nav ilglaicīgie Briseles korespondenti, bet kuriem ir vajadzīga informācija atsevišķu rakstu vai sižetu izveidei,” viņš skaidro.

Tā kā Mauricio neredz, viņš darbam izmanto dzirdi. Saņemtos epastus un īsziņas viņš klausās, bet uz tiem atbild rakstiski, pie klaviatūras viņa pirksi jau sen piešāvušies. Viņš paļauties var arī uz  kolēģiem no citām valstīm.

“Ja cilvēkam ir kāda invaliditāte, nevajag kautrēties lūgt palīdzību. Dažreiz prasu garāmgājējiem, kurp iet. Lēnām esmu arī apguvis šo ēku, lai gan tā ir labirintiem pilna, bet nu jau es spēju te orientēties,” stāsta Eiroparlamenta darbinieks.

Mauricio teic, ka darbs ir nebeidzams izaicinājums, taču nevis fizisko ierobežojumu ziņā, bet tā specifikas dēļ: “Nekas nav īsti vienkārši, ir jābūt spējīgam strādāt stresa apstākļos. Jābūt spējīgam strādāt ar vairākām lietām vienlaikus, ir jāiekļaujas termiņos un jābūt komunikablam, lai varētu sadarboties ar cilvēkiem.”

Mauricio priekšnieks, Eiroparlamenta komunikācijas ģenerāldirektors, slavē itāli par drosmi, uzņemoties šo darbu. Un teic, viņš ir viens no labākajiem preses sekretāriem, kāds parlamentā strādā.

“Viņš ir paraugs ne tikai tiem cilvēkiem, kuriem arī ir kādi fizisko spēju ierobežojumi, bet viņš ir lielisks paraugs ik vienam. Viņš ir pierādījums –  ja cilvēks zina, ko vēlas un ir gatavs smagi strādāt, tad nekas nav neizdarāms. Arī Eiropas Parlaments  uzskata par pienākumu arī savā ziņā būt par paraugu dalībvalstīm, – virzīties uz arvien jaunu likumu pieņemšanu, lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, būt pieejamas darba vietas,” norāda Eiropas Parlamenta komunikācijas ģenerāldirektors Žaomi Duks Gijots.

Redzi Mauricio zaudēja vēl būdams zīdainis. Kopš bērnības viņa vecāki dēlam mācījuši, ka ierobežojumi nepastāv, galvenais ir paša attieksme pret savām spējām. “Cilvēkiem jāfokusējas uz to, kas viņiem patiešam patīk, ir jāsaprot, kas ir tavs sapņu darbs. Kad tas ir izdarīts, vienkārši jāvirzās uz šo mērķi. Ja esi motivēts, tad ir vieglāk sasniegt kāroto. Bet ja nezini, ko no dzīves vēlies, tad nekas nesanāks. Tas attiecas uz jebkuru cilvēku, bet īpaši uz tiem, kuriem ir invaliditāte,” viņš saka.

Interesanti, ka Maurico dzīves biedre ir latviete. Mauricio ir poliglots, kurš pārvalda sešās valodas, un ar Ilonu iepazinās mācoties portugāļu valodu kursos Briselē.  Šobrīd abi Itālijā audzina divgadīgo dēliņu Džeimsu.

“Džeimss, mans dēls, drīz iegūs arī Latvijas pilsonību, šobrīd viņš ir Itālijas pilsonis. Līdz ar to viņam dokumentos  būs arī latviskots vārds. Viņam patīk Latvijā, īpaši pie dabas un jūras,” stāsta Mauricio.

Viņa vaļasprieks ir grāmatu lasīšana, tiesa pēdējā laikā tam atliek arvien mazāk laika, līdzīgi kā citam hobijam – sportam: “Es mēdzu daudz sportot, var teikt biju sporta atkarīgais.  Bet prioritātes, līdz ar bērniņa piedzimšanu, mainījās, šobrīd esmu iepauzējis. Savulaik nodarbojos ar džudo, trenējos katru dienu pa pāris stundām. Man ļoti patīk arī skriet. Pirms kāda laika noskrēju 20 kilometrus Briseles maratonā.”

Lasi vēl