Komentāri
Neprātīgu ideju realizētāji, dusmīgs kaķis, dziedātāja ar ūsām jeb interesantākie notikumi ārvalstīs
FOTO: Flickr

Arī aizvadītais gads ir apliecinājis, ka uz pasaules ir gana daudz cilvēku, kas mīl darīt trakas lietas pašu prieka vai citu atzinības dēļ. Slavas virsotnē gozējās gan neprātīgu ideju realizētāji, gan dusmīgs kaķis, gan dziedātāja ar ūsām. 

Sabiedrības nievājošā attieksme pret cilvēkiem, kas cenšas izgudrot velosipēdu no jauna nav bijusi traucēklis kādam Vācijas iedzīvotājam. Par velo-velnu sauktais Dīdī Zenfts nezina, kas ir iztēles trūkums un par to liecināja viņa šīgada projekts – pasaules futbola čempionātam veltītais tematiskais ērmritenis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Lielbritānija lieku reizi nostiprināja savas pozīcijas pasaules dīvaināko sacensību kartē. Maz ticams ka šīs sacīkstes jebkad iegūs pasaules automobiļu federācijas uzmanību, taču to dalībniekiem tā ir iespēja mēroties panākumiem tāllēkšanā, izmantojot lūžņu statusa cienīgus spēkratus.

Lielbritānijas karalienei gan priekšroku dod cita veida pārvietošanās līdzekļiem. Vasarā Apvienotās karalistes pavalstnieki tika iepazīstināti ar Elizabetes Otrās jauno karieti. Lieki piebilst, ka tās cena ir daudz lielāka, nekā dažam labam luksusa auto.

Lai piesaistītu sabiedrības interesi ne vienmēr intereses objektam jābūt pašam dārgākajam vai lielākajam. Šim kaķim pietiek ar dusmīgu seju. Īgnais kaķis nav šīgada atklājums, taču šogad kļuvis zināms, ka savai saimniecei viņa drūmie vaibsti nopelnījuši jau vairāk kā 80 miljonus dolāru.. un šogad klajā tika laista arī grāmata par viņa dzīvi.

Tiesa ne visiem ir gana ar savu esību vien. Parīzes okeanārijam nebija gana ar zivīm vien, lai piesaistītu apmeklētājus. Milzu akvārijā tika ielaista arī īsta nāriņa.

Par sava veida sensāciju šogad kļuva arī austriešu dziedātājas Končitas Vurstas triumfs šī gada Eirovīzijas konkursā. Uzstājoties 180 miljonus cilvēku lielas TV auditorijas priekšā bārdainā dziedātāja lieku reizi atgādināja, ka cilvēki mēdz būt dažādi.

Nav tā ka visi ir jāmīl, taču ir jābūt respektam, jāņem vērā citu cilvēku viedokļi.

Tikmēr arī lielākā mēroga zvaigznes nesnauda un savu slavu un naudu vairoja ar mēdijos plaši atspoguļotām kāzām.
Maijā Florencē salaulājās realitātes televīzijas zvaigzne Kima Kardašjana un reperis Kanje Vests.

Augustā salaulājās Holivudas zvaigžņu pāris Breds Pits un Andželīna Džolija. Lai gan kāzas notika šaurā ģimenes lokā, pāris, kas ir vecāki sešiem bērniem, laulību ceremoniju bildes par septiņciparu lielo atlīdzību pārdeva žurnāliem ar miljoniem lielu auditoriju.

Daudz skaļākas bija Holivudas slavenākā vecpuiša Džordža Klūnija kāzas, kas tika atspoguļotas pat ietekmīgākajos pasaules ziņu kanālos. Divu Oskara balvu laureāts salaulājās ar cilvēktiesību advokāti Amalu Alamudinu vairāku dienu ilgās dzīrēs Venēcijā.

Šis gads nebija izņēmums arī tradicionālo mētāšanās kauju kalendārā – Spānijā tika aizvadīts ikgadējais “La Tomatina” festivāls ar neiztrūkstošajām tomātu cīņām, kas ir pasaules lielākā ēdiena kauja.

Ginesa rekordi arī šogad pārspēja viens otru dīvainībā – jauns pasaules rekords uzstādīts Kanādā: tur vienviet pulcējies lielākais supervaroņa Betmena atveidotāju skaits.

Kāds Austrālijas iedzīvotājs ir pārsitis līdzšinējo rekordu gumijlēkšanā. Viņš 24 stundu laikā no tilta ar gumiju nolēcis 158 reizes.

Savukārt Filipīnās pavasarī noticis līdz šim ilgākais basketbola mačs pasaulē. Ginesa rekorda cienīgā spēle ilga – piecas dienas.

Neparastas sacensības šogad tika sarīkotas Berlīnē. To dalībnieki centās viens otru pārspēt asu ēdienu baudīšanā.

Savukārt Āzijā, it īpaši Ķīnā arvien lielāku popularitāti iekarojusi smieklu joga, nostiprinot pārliecību, ka ne vien pareiza ēšana vai meditācija bet arī smiekli ir lielisks veids, kā atbrīvoties no ikdienas reizēm.

Lasi vēl