Nepilnu 18 mēnešu laikā Franciju satricinājuši jau trīs masu slaktiņi

Pievienot komentāru
Nepilnu 18 mēnešu laikā Franciju satricinājuši jau trīs masu slaktiņi
FOTO: LETA

Šis ir jau ceturtais terorakts, kas Eiropu satricinājis nedaudz vairāk kā gada laikā. Francijā vien šis ir jau trešais masu slaktiņš.

Pirmais tika piedzīvots pērnā gada 7. janvārī, kad teroristu grupējuma Daesh kaujinieki sarīkoja uzbrukumu Francijas satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai.

Toreiz dzīvību zaudēja 12 cilvēki, bet vēl 8 tika ievainoti. Tiek uzskatīts, ka Charlie Hebdo par teroristu uzbrukuma upuri kļuva saistībā ar tajā publicētajām pravieša Muhameda karikatūrām.

Pērnā gada nogalē, 13. novembrī, arī Daesh grupējuma sarīkotā teroraktā Parīzē un tās piepilsētā Sendenī tika nogalināti 130, bet ievainoti vēl vairāki simti cilvēku.

Tam sekoja uzbrukums Beļģijas galvaspilsētā Briselē. 22. martā Briseles lidostā un metro, uzspridzinoties teroristiem pašnāvniekiem, tika nogalināti 33 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 300 ievainoti. Arī par šo slaktiņu atbildību uzņēmies teroristu grupējums Daesh.

Jāpiebilst, ka visos iepriekš minētajos gadījumos asi kritizēts drošības dienestu darbs. Brīdinājumi par iespējamiem uzbrukumiem tikuši saņemti gan pirms Parīzes, gan Briseles teroraktiem. Tomēr drošības dienesti tiem nav pievērsuši pietiekamu vērību.

Foto