Nepieredzēti postoši savvaļas ugunsgrēki Austrālijā

Pievienot komentāru
Nepieredzēti postoši savvaļas ugunsgrēki Austrālijā
EPA / SCANPIX

Nepieredzēti postošu savvaļas ugunsgrēku dēļ Austrālijā izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Jaundienvidvelsas štatu apdraud, iespējams, visbīstamākie savvaļas ugunsgrēki Austrālijas vēsturē. Kopš piektdienas izdeguši 8500 kvadrātkilometri mežu un lauksaimniecības zemju. Savvaļas ugunsgrēki prasījuši trīs cilvēku dzīvības un iznīcinājuši 150 māju. Evakuēti vairāki tūkstoši cilvēku.

Prognozē, ka laikapstākļu dēļ situācija tuvākajās dienās vēl pasliktināsies.

“Tā ir ļoti bīstama situācija – ar spēcīgajiem vējiem karstā un ārkārtīgi sausā gaisa masa pārvietojas ātri. Tas nozīmē, ka visi ugunsgrēki izplatīsies ātri un būs ļoti plaši. Protams, līdz ar vēja virziena maiņām situācija kļūs tikai sarežģītāka un bīstamāka,” uzskata Austrālijas Meteoroloģijas biroja pārstāve Greisa Ledža.

Iedzīvotāji ir aicināti sekot Ārkārtas situāciju ministrijas norādījumiem, neatkarīgi no tā, kur tie atrodas, un rēķināties ar ļaunāko.

Ārkārtas stāvoklis izsludināts uz nedēļu, un tas glābšanas dienestiem piešķir paplašinātas pilnvaras dot rīkojumus citām valsts iestādēm. Pastāv bažas, ka tuvāko dienu laikā var tikt apdraudēta arī Austrālijas lielākā pilsēta Sidneja, kur mīt pieci miljoni cilvēku.