Neparasts jaunievedums Parīzes centrā – zelta ola, kuras iekšienē atrodas sauna

0 Komentāru
Neparasts jaunievedums Parīzes centrā – zelta ola, kuras iekšienē atrodas sauna
Foto: AFP / LETA

Kādā no Parīzes dārziem novietota milzīga zelta ola, bet tās iekšienē valda somu pirts cienīga tveice. Tas ir divu zviedru mākslinieku veidots projekts – pilnībā funkcionējoša sauna, kas darbojas tikai ar saules enerģiju.

Tā dēvētā Saules ola ir zviedru mākslinieku Matsa Bigerta un Larsa Bergstrema ideja, kas sākotnēji tika novietota Kirunas pilsētā Lapzemē, Somijā, kur vietējie iedzīvotāji bija spiesti pamest savas mājas dzelzs raktuvju paplašināšanas dēļ.

Skandināvijā sauna ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, tāpēc tieši šo simboliku izvēlējās mākslinieki, radot pilnībā autonomu vietu, kas pārtiek tikai no saules enerģijas. Saunas konstrukcijā izmantots tērauds ar titāna pārklājumu, bet interjers veidots no priedes un bērza dēļiem.

Tajā vienlaikus var atrasties astoņi cilvēki un projekta autori apgalvo, ka tā ir pārsteidzoši energoefektīva. Pēc viņu teiktā, olas forma izraudzīta, simbolizējot jaunu ideju dzimšanu, bet ārējās spoguļvirsmas attēlo apkārtējo vidi, rosinot domāt par tādām tēmām, kā klimata pārmaiņas un ilgtspējīga energoresursu izmantošana. Mobilā sauna trīs nedēļas būs apskatāma Zviedrijas kultūras centrā Parīzē, kur to varēs izmēģināt ikviens interesents.

0 Komentāru