Komentāri
Neparasts jaunievedums Parīzes centrā – zelta ola, kuras iekšienē atrodas sauna
Foto: AFP / LETA

Kādā no Parīzes dārziem novietota milzīga zelta ola, bet tās iekšienē valda somu pirts cienīga tveice. Tas ir divu zviedru mākslinieku veidots projekts – pilnībā funkcionējoša sauna, kas darbojas tikai ar saules enerģiju.

Tā dēvētā Saules ola ir zviedru mākslinieku Matsa Bigerta un Larsa Bergstrema ideja, kas sākotnēji tika novietota Kirunas pilsētā Lapzemē, Somijā, kur vietējie iedzīvotāji bija spiesti pamest savas mājas dzelzs raktuvju paplašināšanas dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skandināvijā sauna ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, tāpēc tieši šo simboliku izvēlējās mākslinieki, radot pilnībā autonomu vietu, kas pārtiek tikai no saules enerģijas. Saunas konstrukcijā izmantots tērauds ar titāna pārklājumu, bet interjers veidots no priedes un bērza dēļiem.

Tajā vienlaikus var atrasties astoņi cilvēki un projekta autori apgalvo, ka tā ir pārsteidzoši energoefektīva. Pēc viņu teiktā, olas forma izraudzīta, simbolizējot jaunu ideju dzimšanu, bet ārējās spoguļvirsmas attēlo apkārtējo vidi, rosinot domāt par tādām tēmām, kā klimata pārmaiņas un ilgtspējīga energoresursu izmantošana. Mobilā sauna trīs nedēļas būs apskatāma Zviedrijas kultūras centrā Parīzē, kur to varēs izmēģināt ikviens interesents.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl