Komentāri
Nepālas aviokatastrofā izdzīvojušie atklāj mirkļus pirms traģēdijas
EPA/ LETA

Pēc pirmdien, 12. martā notikušās aviokatastrofas Nepālā, vairāki liecinieki un arī izdzīvojušie atklājuši detaļas par notikumiem un haosu neilgi pirms traģēdijas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Jau vēstīts, ka pirmdien Nepālas galvaspilsētas Katmandu lidostā, veicot nosēšanos, avarējusi un aizdegusies lidmašīna ar 71 pasažieru un apkalpes locekļiem uz klāja. Pašreiz zināms par 49 upuriem.

Šobrīd tiek izmeklēti un skaidroti notikušās aviokatastrofas iemesli. Aculiecinieki atklāj, ka dzirdējuši skaļu, sprādzienam līdzīgu skaņu, un lidmašīna sākusi drebēt. Traģēdijas brīdī lidmašīnā esošie pasažieri raudājuši un skaitījuši lūgšanas.

Katastrofā izdzīvojušais Kešavs Pandejs atminas, ka redzējis liesmas, taču nespēj atcerēties, kā izkļuvis no lidmašīnas.

“Pēc avārijas es mēģināju tikt laukā no lidmašīnas, jo tā bija aizdegusies, bet es nespēju to izdarīt, jo man bija iesprostota kāja un roka. Es atrados sēdvietā pie ārkārtas izejas, varbūt es izkritu ārā tajā brīdī, kad ieradās drošībnieki un atvēra durvis. Pēc tam es vairs neko neatceros, es biju bezsamaņā,” sarunā ar BBC atklāj Kešavs Pandejs, kurš izdzīvojis pēc lidmašīnas avārijas.

Vēl kāds pasažieris, kuram izdevies izdzīvot, atminas, ka redzējis dūmus, kas pārņem lidmašīnas salonu. “Bija pamatīgs liesmas un salonā ieplūda dūmi. Tad sekoja sprādziens. Kad liesmas tika apdzēstas, mēs tikām ārā,” stāsta Šarins Ahmeds.

Savukārt izdzīvojušais pasažieris Bosants Bohara žurnālistiem atklājis, ka lidmašīna sākusi pamatīgi drebēt, un viņš atminas sprādzienam līdzīgu skaņu. Bohara lidmašīnā sēdējis pie loga un viņam izdevās pa to izkļūt ārā.

Notikušajai aviokatastrofai ir arī aculiecinieki, kas traģēdijas brīdī atradušies citā lidmašīnā. Kā sarunā ar BBC atklāj viena no aculieciniecēm – Šrada Giri, pēc notikušās aviokatastrofas sācies haoss: “Lidostas drošības personāls, ātrās palīdzības un ugunsdzēsēju mašīnas – visi traucās uz avārijas vietu. Redzēt ko tādu – tas ir traumatiski. Mēs visi trīcējām, jo mūsu acu priekšā notika kaut kas tāds.”

Šobrīd zināms, ka avārijā izdzīvojuši 22 pasažieri.

Jau vēstīts, ka Katmandu lidostā Nepālā turpinās atlūzu savākšanas darbi pēc traģiskās Bangladešas lidmašīnas katastrofas. 

Lidsabiedrība jau izteikusi pārmetumus personālam Katmandu – vienīgajai Nepālas starptautiskajai lidostai.

Notikuma vietā ieradušās arī valsts amatpersonas. Premjers Šarma Oli solīja pēc iespējas ātrāk atklāt notikušā iemeslus. Pati lidostas vadība norāda, ka lidmašīna skrejceļam pielidojusi no nepareizās puses. Tomēr radio ieraksti pirms avārijas vēsta, ka arī paši lidostas dispečeri, iespējams, kļūdījušies norādījumos.

Nepālā pēdējos gados notikušas vairākas aviokatastrofas, kas negatīvi ietekmējušas valsts tūrisma industriju. Par to liecina vien fakts, ka valsts aviosabiedrības nedrīkst pārvadāt pasažierus Eiropas Savienībā. Galvenokārt vainota sliktā infrastruktūra vai darbinieku zemā sagatavotība.

 

 

Lasi vēl