Nemiernieki pamet Alepo; kaujas pilsētā ir beigušās

Komentāri

Izšķirošs pavērsiens gadiem ilgušajā Sīrijas pilsoņu karā. Sīrijas valdības spēki Bašara al Asada vadībā pilnībā pārņēmuši kauju karstāko punktu – Alepo pilsētu.

Par Sīrijas armijas panākumiem ANO drošības padomei paziņoja Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins. Līdz ar to formāli četrus gadus ilgušās kaujas Alepo ir beigušās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējo stundu laikā apkārtnē nav dzirdami šāvieni un gaisa uzlidojumi. Vietējie žurnālisti ziņo, ka nemiernieki piekrituši piedāvājumam nolikt ieročus un pamest aplenkto Alepo austrumu daļu autobusos. Čurkins apstiprina Asada spēku pozīcijas.

“Militārās aktivitātes Alepo austrumos ir beigušās. Šobrīd vairs nav jāveic sarunas par speciālo humāno operāciju nepieciešamību. Sīrijas valdība kontrolē austrumu Alepo,” norādījis Krievijas vēstnieks ANO, Vitālijs Čurkins.

Sīrijas valdība sola nodrošināt transportu Alepo austrumu iedzīvotājiem un nemierniekiem, kuri vēlēsies pamest izpostīto pilsētas daļu. Tomēr daudzus māc bažas, par valdības spēku vardarbību arī pēc labprātīgas padošanās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl