Nemaksātājiem ASV mašīnas apstādina ar ”nāves slēdzi”

0 Komentāru
Nemaksātājiem ASV mašīnas apstādina ar ”nāves slēdzi”
()

ASV jau divi miljoni automašīnu ir aprīkoti ar iekārtu, kas bankām ļauj attālināti nobloķēt spēkratu dzinēju. Šāda ierīce gūst aizvien plašāku popularitāti, jo ļauj visnotaļ efektīvi cīnīties ar tiek kredītņēmējiem, kas pārstāj atmaksāt bankām kredītus par kuriem iegādāts auto.  Tomēr šai ierīcei arī dots visnotaļ neglaimojošs nosaukums – ”nāves slēdzis”.

Iekārta ir visnotaļ vienkārša – tajā izmantotas tās pašas tehnoloģijas, kas auto signalizācijās – auto aizdzīšanas gadījumā tās nostrādā un nobloķē mašīnas motoru. Līdzīgas iekārtas kā galējo līdzekli tagad izmanto arī ASV bankas, ja kredītņēmējs ilgstoši ignorē bankas aicinājumus atmaksāt kredītu. Ja kredītņēmējs nemaksā, tad attālināti tiek apstādināts dzinējs.

Tomēr šādas iekārtas izmantošana tiek plaši kritizēta, jo dzinēja apstādināšana var notikt braukšanas laikā, tā radot avārijas situāciju.  Tāpat bijuši daudzi gadījumi, kad auto ticis apturēts vedot uz slimnīcu cilvēkus, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šo iemeslu dēļ iekārtas tiek dēvētās par ”nāves slēdzi”.

Žurnāls ”Forbes” aplēsis, ka pērn ceturtā daļa auto pircēju, kas izmantojuši banku kredītu pakalpojumus, ir bijuši ar diskutablu kredītvēsturi. Šiem pircējiem jaunai auto, visbiežāk, arī ticis aprīkots ar ”nāves slēdzi”.

0 Komentāru