Komentāri
Nemaksātājiem ASV mašīnas apstādina ar ”nāves slēdzi”
()

ASV jau divi miljoni automašīnu ir aprīkoti ar iekārtu, kas bankām ļauj attālināti nobloķēt spēkratu dzinēju. Šāda ierīce gūst aizvien plašāku popularitāti, jo ļauj visnotaļ efektīvi cīnīties ar tiek kredītņēmējiem, kas pārstāj atmaksāt bankām kredītus par kuriem iegādāts auto.  Tomēr šai ierīcei arī dots visnotaļ neglaimojošs nosaukums – ”nāves slēdzis”.

Iekārta ir visnotaļ vienkārša – tajā izmantotas tās pašas tehnoloģijas, kas auto signalizācijās – auto aizdzīšanas gadījumā tās nostrādā un nobloķē mašīnas motoru. Līdzīgas iekārtas kā galējo līdzekli tagad izmanto arī ASV bankas, ja kredītņēmējs ilgstoši ignorē bankas aicinājumus atmaksāt kredītu. Ja kredītņēmējs nemaksā, tad attālināti tiek apstādināts dzinējs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr šādas iekārtas izmantošana tiek plaši kritizēta, jo dzinēja apstādināšana var notikt braukšanas laikā, tā radot avārijas situāciju.  Tāpat bijuši daudzi gadījumi, kad auto ticis apturēts vedot uz slimnīcu cilvēkus, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šo iemeslu dēļ iekārtas tiek dēvētās par ”nāves slēdzi”.

Žurnāls ”Forbes” aplēsis, ka pērn ceturtā daļa auto pircēju, kas izmantojuši banku kredītu pakalpojumus, ir bijuši ar diskutablu kredītvēsturi. Šiem pircējiem jaunai auto, visbiežāk, arī ticis aprīkots ar ”nāves slēdzi”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl