Nelīdz pat dāvanu dalīšana: Krievijā iedzīvotāji skeptiski pret pašmāju vakcīnu “Sputnik V”

21 komentārs
Nelīdz pat dāvanu dalīšana: Krievijā iedzīvotāji skeptiski pret pašmāju vakcīnu “Sputnik V”
TASS / SCANPIX

Krievijas iedzīvotājiem vēl arvien salīdzinoši maza interese vakcinēties ar pašmāju ražoto poti pret Covid-19 – “Sputnik V”. Maskavā nelīdz arī dāvanu dalīšana pēc vakcinācijas.

Krievijā līdz šim vienu vakcīnas devu saņēmuši nepilni 9% cilvēku. Pilnībā vakcinēti ir nedaudz vairāk kā 5%. Līdzīga situācija ir arī galvaspilsētā – Maskavā. Tur pēc potes saņemšanas cilvēki tiek pie iepirkšanās kuponiem. Savukārt Sankpēterburgā potētie saņem pasākumu biļetes. Tomēr arī šīs dāvanas daudzus cilvēkus nespēj pievilināt.

Lasi vēl: Ierosina ļaut Eiropas Savienībā ieceļot pilnībā vakcinētām personām

“2020. gadā Krievijas iedzīvotāji tika bombardēti ar pretrunīgām ziņām. Sākumā par to, ka Covid-19 ir nieks, vēlāk par to, ka tā ir nāvējoša infekcijā un nedrīkst atstāt mājvietas. Iepriekš “vakcīnas nogalināja”, taču ne Krievijā ražotās. Tas viss noveda pie cilvēku atturības,” saka Krievijas Ekonomikas augstskolas sabiedrības veselības eksperts Vasīlijs Vlasovs.

Kamēr Maskavā veidojas vakcīnu pārpalikums, saņemtas ziņas, ka citviet Krievijā sarežģītas pieteikšanās un nepiegādāto vakcīnu dēļ, veidojas rindas. Jaunāko aptauju dati liecina, ka pašmāju ražoto vakcīnu gatava saņemt vien trešā daļa iedzīvotāju.