Nelegālie imigranti sarīkojuši grautiņus vairākās Eiropas pilsētās

13 komentāri
Nelegālie imigranti sarīkojuši grautiņus vairākās Eiropas pilsētās
AFP/LETA

Kamēr Eiropas Savienības (ES) valstu līderi Maltā vērtē migrācijas krīzes risinājumus, simtiem nelegālo imigrantu sarīkojuši plašas nekārtības vairākās Eiropas pilsētās.

Francijas ostas pilsētā Kalē vardarbīgas sadursmes starp policiju un simtiem bēgļu turpinās jau ceturto dienu. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka viņiem ir bail atrasties ārpus savām mājām.

”Mēs esam spiesti ieslēgties mājās. Ielās vismaz divi simti cilvēku cīnās ar policiju. Viņi ir agresīvi noskaņoti. Savā pilsētā jūtamies apdraudēti,” medijiem norāda kāds vietējais iedzīvotājs.

Lielākā daļa migrantu, kuri atrodas Kalē, cer nokļūt Lielbritānijā, bloķējot satiksmi un tumsas aizsegā mēģinot paslēpties kravas automašīnās.

Tikmēr Norvēģijā aizdedzināta kārtējā, nu jau divdesmitā, bēgļu mītne. Glābējiem evakuējuši sešus simtus cilvēku. Bēgļu pieplūdumu piedzīvo arī Zviedrija. No šodienas valsts atjaunos robežkontroli.

”Drošības dienesti nolēmuši, ka šobrīd pastāv pamatoti draudi sabiedriskajai kārtībai un drošībai. No šodienas uz 10 dienām ieviešam pastiprinātu robežkontroli,” norāda Zviedrijas amatpersonas.

Zviedrija ir starp tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas saņem visvairāk patvēruma meklētāju pieteikumu, rēķinot uz iedzīvotāju skaitu. Valstī ar teju 10 miljoniem iedzīvotāju ieradušies 150 tūkstoši bēgļu, taču līdz gada beigām patvēruma lūdzēju skaits var pieaugt līdz 190 tūkstošiem.

Bēgļu pieplūdums Eiropā!

13 komentāri