Nekārtības Ukrainā – Maidana gadadiena beidzas ar grautiņiem

1 komentārs
Nekārtības Ukrainā – Maidana gadadiena beidzas ar grautiņiem

Ukrainas Maidana trešā gadadiena beigusies ar plašām nekārtībām galvaspilsētā Kijevā. Izdemolētas vairākas Krievijas banku filiāles un citas institūcijas.

Sākotnēji agresīvi noskaņotie protestētāji dedzināja riepas un izkliedza pret Krieviju vērstus saukļus. Vienlaikus vairāki desmiti militārā apģērbā tērpti vīrieši devās uz pilsoniskās kustības Ukrainas izvēle biroju un sāka demolēt un dedzināt tā telpas.

Foto: grautiņi Ukrainā

Vēl citi vandaļi izdemolēja Krievijas bankas Sberbank telpas. Lai savaldītu agresīvos protestētājus, policija izmantojusi stekus un asaru gāzi. Vairāki desmiti cilvēku arestēti. Atgādinām, ka pirms trim gadiem Kijevā norisinājās vēsturiski notikumi. Pirmais notika studentu protests, kas vēlāk pārauga Maidana kustībā.

Protesti izcēlās pēc tā laika prezidenta Viktora Janukoviča atteikuma parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību. Janukovičs masu protestus nespēja apturēt, prezidentu gāza un viņš aizbēga uz Krieviju. Pēc varas maiņas Ukrainā – Krievija anektēja Krimas pussalu un Kremļa atbalstītie separātisti ieņēma plašas teritorijas Ukrainas austrumos. Karadarbība tur turpinās arī šodien. Trīs gadu laikā nogalināti vairāk nekā seši tūkstoši cilvēku.

TOP komentāri

  • Nu re
    0 0 0

    Nu re

    Nekad nebeigsies ukraiņa naids uz Krieviju-pārāk daudz ir pāri darīts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl