Komentāri

Ceturtdien, 31. augustā, dienu pirms prestižākās patērētāju elektronikas izstādes Eiropā sākuma tika demonstrēts, kā ar tehnoloģiju palīdzību uzlabot cilvēku dzīves un kā izskatīsies mūsu mājās nākotnē.

Nekādas krākšanas, personalizēts apgaismojums, dzeramais ūdens, kas ir rūpīgi pielāgots katra gaumei, – tehnoloģiju guru sola, ka tā būs parasta mūsu ikdienas sastāvdaļa.

Firma ”Smart Nora” jeb ”Gudrā Nora” radījusi šāda paša nosaukuma produktu, – risinājumu, ar kura palīdzību pārtraukt guļoša cilvēka krākšanu, viņu pat nepamodinot. Kompānijas pārstāvji smejot piebilst, – ”Gudrā Nora” varētu pat kādam izglābt laulību.

Sensors uzmanīgi klausās guļoša cilvēka elpošanā, un tiklīdz tas sadzird pirmās krākšanai līdzīgās skaņas, tas ritmiski piepūšas un saplok. Šīs kustības simulē kakla muskuļus, veicinot dabisku elpošanu un pārtrauc krākšanu.

”Nākotnes mājā” ir arī pasaules pirmā gudrā lampa. Lai tajā iedegtu kādu konkrētu daļu vai tieši tādu krāsu, kādu kāro sirds, nepieciešama speciāla aplikācija. Ar šādu lampu pāris sekundēs iespējams radīt unikālu apgaismojumu.

Un vēl trešā gudrā mantiņa, – ūdens attīrītājs, kas mājas apstākļos tā lietotājiem ar aplikācijas palīdzību ļauj regulēt ūdens temperatūru un minerālvielu daudzumu. Iecienītākās ūdens receptes var saglabāt aparāta atmiņā. Kad ir vēlme pēc sev tīkamā ūdens glāzes, pat nepieceļoties no dīvāna, jāpiespiež podziņa viedierīcē un ūdens tiks sagatavots.

Pretkrākšanas ierīce un gudrā lampa interesentiem jau ir pieejamas internetā. Personalizētajam ūdens attīrītājam gan plāno “Kikstarter” kampaņu, lai ar ziedojumu palīdzību iegūtu naudu produkta vairumtirdzniecībai.

Lasi vēl