Nekāda Krievijas militārā bāze Baltkrievijai nav vajadzīga, pauž Lukašenko

Komentāri

Kremļa plāni izveidot jaunu gaisa spēku bāzi Baltkrievijā salīdzinoši netālu no Latvijas robežas, šķiet, izgāzušies, tā īsti pat vēl nesākušies. Ilggadējais baltkrievu diktators Aleksandrs Lukašenko paziņojis, ka viņa valstij nekādas krievu bāzes neesot vajadzīgas.

Jāpiebilst, ka Lukašenko nesen ANO samita laikā Ņujorkā vairākkārt ticies arī ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Septembra sākumā medijos skaļi izskanēja ziņa, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu, ka tuvākajos gados jāpanāk vienošanās par jaunas Krievijas militārās aviācijas bāzes izveidi Baltkrievijā.

Tas kaimiņvalstī radīja satraukumu. Daudzi vilka paralēles ar Ukrainas pieredzi, kad Krimā dislocētie Krievijas kareivji piedalījās pussalas sagrābšanā.

Svētdien uz protesta akciju Minskas centrā pulcējās aptuveni 1000 aktīvistu. Un tikai dažas dienas vēlāk Aleksandrs Lukašenko paziņoja – nekāda Krievijas bāze viņa valstij neesot vajadzīga un nekādas pārrunas par tās izveidi nenotiek.

Jāpiebilst, – kopš Ukrainas konflikta sākuma Baltkrievija ieturējusi stingru neitralitāti. Turklāt pēdējā gada laikā varasiestādes devušas stiprus mājienus, ka vēlas tuvināties Rietumiem, piemēram, atbrīvojot politieslodzītos.

Lukašenko nesen ANO samitā Ņujorkā vairākās divpusējās sarunās ticies ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni.

To šodien apstiprināja arī pats Vējonis, kurš akcentēja, ka Eiropas Savienībai (ES) būtu jādomā, vai sankcijas pret šo Minsku joprojām ir lietderīgas.

Vējonis gan pārlieku lielu nozīmi pārrunām ar Baltkrievijas kolēģi nepiešķīra, uzsverot, ka tās notikušas ANO samita kuluāros, kur tiekas simtiem pasaules valstu līderu. Abi prezidenti galvenokārt esot runājuši par ekonomisko sadarbību un tranzītu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl