“Nekad neesmu neko tādu redzējis!” Sēņotājs Lielbritānijā jūsmo par baravikām

39 komentāri
“Nekad neesmu neko tādu redzējis!” Sēņotājs Lielbritānijā jūsmo par baravikām
EKRĀNUZŅĒMUMS/ BBC

Kāds sēņotājs Lielbritānijā atradis brangu sēņošanas vietu, kas pārpildīta ar baravikām, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Sēņotājs Nīls Stratons savu atradumu Velsas dienvidaustrumos iemūžinājis video, kurā redzams kupls skaits sēņu. “Es nekad neesmu neko tādu redzējis, tas ir unikāli,” norāda sēņotājs un uzsver, ka ierasti baravikas asociējas ar Itāliju, taču tagad tās atrodamas arī Velsā.

Vienlaikus Stratons brīdina citus sēņotājus nesajaukt baravikas ar indīgajām sēnēm, kas sākotnēji varētu līdzināties tikko augt sākušām baravikām.

Precīzu sēņu atrašanās vietu gan sēņotājs neatklāj, vien norāda, ka dienā var nostaigāt vismaz 20 kilometrus, lai atrastu iecienītās baravikas.

Video: Baraviku lauks Velsā

Kā ziņo “BBC”, baravikas Lielbritānijā ir grūti atrodamas. To cena var sniegties līdz pat 100 britu mārciņām (112 eiro) par kilogramu.

Šobrīd Velsas mežu apvidos sākusies sēņošanas sezona, un cilvēki labprāt dodas kā sēņot, tā arī ievākt dažādus savvaļas augus. Iedzīvotāji gan tiek aicināti uzmanīties no indīgām sēnēm un augiem. Ik gadu Lielbritānijā glābšanas dienests saņem aptuveni 300 zvanus saistībā ar iespējamo saindēšanos no sēnēm.

Lasi vēlLatvijas Dabas muzejā apskatāma tradicionālā sēņu izstāde