Nekad nav par vēlu! Smelies iedvesmu no šī dzīves pieredzējušā kunga!

Komentāri

Kāds ļoti iedvesmojošs stāsts par mācīšanos un to, ka iesāktās lietas vajag novest līdz galam… To izdarīt nekad nav par vēlu!

ASV kāds kungs 96 gadu vecumā atsācis mācības universitātē. Absolvēt augstskolu viņam vajadzēja jau 1953. gadā, bet dažādu iemeslu dēļ mācības neizdevās pabeigt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad, pēc 70 gadu ilga akadēmiskā atvaļinājuma, kungs ir apņēmies sirmā vecumā izdarīt to, kas palika nepadarīts pagājušā gadsimta vidū.

96 gadus vecais Alfonso Gonzaless tagad ir  Dienvidkalifornijas universitātes vēsturē vecākais students. Patiesībā gan sirmais kungs savas mācības sāka 1947. gadā, 25 gadu vecumā. Sešus gadus viņš studēja bioloģiju un zooloģiju, bet neilgi pirms izlaiduma saprata, ka viens kurss palicis nenokārtots. Tā nu darba un citu iemeslu dēļ universitāte tā arī palika nepabeigta. Pēc 70 gadu pārtraukuma Alfonso nolēmis iesākto pabeigt un atgriezties universitātes gaiteņos.

Savu laiku tagad Alfonso pavada nodarbībās, pildot mājas uzdevumus vai trenējot aizvien aso atmiņu.

“Es cenšos atcerēties pašu senāko savas dzīves notikumu. Tad eju cauri saviem skolas gadiem. Varu pat atcerēties dažas skolotājas. Pirmajā un otrajā klasē bija Haspijas un Levisas jaunkundzes. Trešajā klasē bija Padžetas kundze. Ceturtajā – Fišeras jaunkundze. Pēc tam Holkomba kungs. Tā es sēžu, domāju un iztēlojos sevi skolas solā,” stāsta Alfonso.

Lepns, ka atgriezies universitātē, uz lekcijām Alfonso ņem līdzi to pašu skolas somu, ko nēsāja pirms 70 gadiem. Universitātē kungs uzņemts atplestām rokām, apbrīnojot viņa uzņēmību.

“Viņš iemieso tās īpašības, ko vēlētos redzēt ikvienā. Viņš parāda, ka vecums nav šķērslis, lai mācītos vai darītu jebko citu, par ko visu dzīvi sapņots,” saka universitātes vadības pārstāvis Pinčass Koens.

Alfonso universitātes izlaidums paredzēts šā gada 13. maijā.

Foto:

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl