Komentāri
Neizmantojot nekādas drošības sistēmas, franču “zirnekļcilvēks” uzrāpjas Barselonas debesskrāpī

Par “zirnekļcilvēku” dēvētais franču alpīnists Alēns Robērs iekarojis kārtējo augstceltni. Šoreiz viņš uzkāpis vienā no Barselonas augstākajiem debesskrāpjiem.

Pārdrošais pilsētas alpīnists – 54 gadus vecais Alēns Robērs ar iesauku “zirnekļcilvēks” – var lepoties ar kārtējo uzkāpšanu debesskrāpi. Šoreiz viņš uzkāpis 38 stāvus augstajā Agbara tornī Barselonā. Šī augstceltne viņam nav sveša, Robērs to bija iekarojis jau 2006. un 2007. gadā.

Pasaules slavens viņš kļuvis tādēļ, ka augstceltnēs kāpj, neizmantojot nekādas drošības sistēmas. Viņa vienīgais palīgs ir piemēroti apavi un krīts, lai neslīd rokas.

Robēra veikumam – uzkāpšanai debesskrāpī un arī nokāpšanai – līdzi sekoja interesentu pulks un arī policisti, kuri viņu arestēja, bet pēc stundas atbrīvoja.

Pasaules augstākajās celtnēs “zirnekļcilvēks” rāpjas jau kopš deviņdesmitajiem gadiem, un bieži ticis arestēts. Reiz Tokijā viņam pat piesprieda 20 dienas ilgu cietumsodu. Tomēr pēc Francijas vēstnieka iejaukšanās Robērs tika atbrīvots pēc piecām dienām.

Savas karjeras laikā viņš iekarojis vairāk nekā simt debesskrāpjus un citas ievērojamas celtnes, piemēram, Sanfrancisko tiltu, Eifeļa torni, Sidnejas operas namu. Un drošības aprīkojumu viņš nav izmantojis ne reizi.

Lasi vēl