Negaidīti amatu pametis Pasaules Bankas prezidents

0 Komentāru
Negaidīti amatu pametis Pasaules Bankas prezidents
AP/SCANPIX

Pasaules Bankas prezidents Džims Jongs Kims negaidīti paziņojis par atkāpšanos no amata. Savu pēdējo darba dienu viņš aizvadīs 1. februārī.

Viņa atkāpšanās nākusi trīs gadus pirms paredzētā laika, proti, pirms amata termiņa beigām.

Šobrīd jau notiek aktīvas diskusijas par to, kurš varētu stāties drīzumā vakantajā amatā.

Ierasti Pasaules Bankas vadītāja vieta tiek Amerikas Savienoto Valstu izvirzītam kandidātam – pašu Džimu Jongu Kimu izvirzīja eksprezidents Baraks Obama. Viņa aiziešana rada iespēju Donaldam Trampam amatam izvirzīt sevis izvēlētu kandidātu.

Pasaules Banka Kima vadībā izvirzīja mērķi izskaust galēju nabadzību līdz 2030. gadam un pastiprināja finansējumu šim mērķim. Institūcijas galvenie uzdevumi iekļauj palīdzību attīstības valstīm un infrastruktūras projektiem tajās, sniedzot aizdevumus un grantus.

Kims, kurš no 2012. gada vadīja Pasaules Banku, 2017. gadā tika pārvēlēts amatā uz otru piecu gadu termiņu. Banka paziņoja, ka pēc aiziešanas no tās viņš pievienosies kādam uzņēmumam, kas fokusējas uz investīcijām attīstības valstīs.

Pēc Kima aiziešanas Pasaules Bankas prezidenta pienākumus pildīs tās izpilddirektore Kristalina Georgijeva, teikts bankas paziņojumā.

0 Komentāru