“Neesi muļķis! Es Tev vēlāk piezvanīšu,” publiskota Trampa dīvainā vēstule Turcijas prezidentam

0 Komentāru
“Neesi muļķis! Es Tev vēlāk piezvanīšu,” publiskota Trampa dīvainā vēstule Turcijas prezidentam
EPA / SCANPIX

Savādo ASV prezidenta Donalda Trampa vēstuli Turcijas prezidentu Redžepam Tajipam Erdoanam publiskoja telekanāla “Fox Business” reportiere.

Tramps vēstulē sola iznīcināt Turcijas ekonomiku, ja Sīrijas jautājums netiks atrisināts humāni. Vēstules valoda un pats teksts radīja jautājumus, vai tiešām vēstule ir autentiska.

ASV prezidents vēstulē raksta: “Esmu smagi strādājis, lai atrisinātu dažas no tavām problēmām. Nepievil pasauli. Tu vari noslēgt lielisku darījumu.” Tramps arī aicina Erdoanam nebūt “muļķim”, kā arī brīdina, ka viņš riskē, ka vēsturnieki viņu varētu nosaukt par “velnu”, ja labas lietas nenotikšot. Vēstule tika nosūtīta Turcijas prezidentam dienā, kad Turcija uzsāka savu iebrukumu Sīrijas ziemeļaustrumos.

Vēstules autentiskumu Baltais nams apstiprinājis vairākiem medijiem.

Turcijas prezidenta pārstāvji raidorganizācijai BBC norādīja, ka “Erdogans ir saņēmis vēstuli, stingri to noraidījis un izmetis miskastē”.

Foto: TWITTER

Tāpat arī vakar ASV Kongresa apakšpalāta trešdien pieņēma rezolūciju, kas nosoda ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu izvest ASV bruņotos spēkus no Sīrijas ziemeļiem, un šo rezolūciju atbalstīja arī republikāņu kongresmeņu vairākums. Demokrātu un republikāņu kopīgā rezolūcija ir pirmais Kongresa paustais nosodījums par šo Trampa lēmumu, kurš, kā izteikušies kritiķi, pēc būtības dod zaļo gaismu Turcijas spēkiem iebrukt Sīrijas ziemeļos un uzbrukt tur esošajiem kurdu kaujiniekiem.

Pārstāvju palāta “ir pret lēmumu izbeigt zināmus ASV centienus novērst Turcijas militārās operācijas pret Sīrijas kurdu spēkiem Sīrijas ziemeļaustrumos”, teikts rezolūcijā. Tā aicina Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu “nekavējoties pārtraukt vienpusēju karadarbību” šajā rajonā un mudina turpināt ASV humāno atbalstu Sīrijas kurdu kopienām.

Nesaistošā rezolūcija tika pieņemta ar 354 balsīm par un 60 balsīm pret. Starp tās atbalstītājiem balsojumā bija 129 republikāņu kongresmeņi.

Neilgi pirms Pārstāvju palātas balsojuma par šo rezolūciju Tramps izteicās, ka Sīrijas kurdi “nav eņģeļi”.
0 Komentāru